Ми у Facebook
25.06.2023, 15:11

6 видів органічної мульчі, які знайдуться на кожній ділянці

Мульчування - один із найефективніших способів захистити рослини та покращити ґрунт. Застосовуючи мульчу, садівники можуть скоротити поливи, позбутися прополювання бур'янів, уберегти ґрунт від вимивання та вивітрювання.
Мульча буває різною. Сьогодні ми розповімо про ті матеріали, які знайдуться у кожного.

Зберігайте добірку собі та діліться з друзями-садівниками!

Сіна або скошена трава, що підв'яла - ідеально підходить для овочів, діє і як тимчасове підживлення. Підходить для кабачків, картоплі, огірків, томатів та гарбуза. Перед укладанням сіно потрібно ретельно збити і потрясти, щоб позбавитися насіння бур'янів. Потім замочити, висушити на сонці і укласти шаром 7-10 см.

Опале листя - натуральний матеріал, що часто використовується для мульчування. Містить речовини, що перешкоджають попаданню на рослини хвороботворних мікроорганізмів із ґрунту. Листя краще заготовляти ще з осені.

Напіврозкладений гній - ефективний органічний матеріал. Використовувати його найкраще наприкінці весни-початку літа. Можливе шалене зростання трави: полоть доведеться часто. Важливо, щоб така мульча не прилягала до стовбурів рослин, що може призвести до загнивання.

Тирса або стружка - відмінно утримують вологу і стримують зростання бур'янів. Розкладаючись, тирсу забирають з грунту азот, тому слід брати тільки стару тирсу, що перепріла.
Такий матеріал може підвищити кислотність ґрунту, тому радимо внесли доломітове борошно, вапно або крейду (200 г/м).

Кора дерев або шишки - теж часто використовуються як мульча. Це ідеальний варіант для рослин, які люблять кислі ґрунти: азалія, рододендрон, лохина. Підходить і для полуниць, але не для овочів.

Старі чорно-білі газети або картон - не містять ні шкідливих, ні корисних речовин, але як мульчу використовувати можна. Мульчувати землю краще лише після того, як вона добре прогріється, шаром у 5-6 см. На глинистих ґрунтах менше.





На правах реклами