Розшифровка мозкової активності: що може розповісти енцефалограма?
У чому суть процедури електроенцефалограми?
Клітини мозку подають сигнали, які фіксує спеціаліст під час процедури енцефалограми. Таким чином можна виявити на ранніх стадіях такі хвороби, як епілепсія, наявність новоутворень, зміни в судинах та багато іншого. Саме порушення електричної активності нейронів і вказуватиме на ту чи іншу патологію.
За допомогою енцефалограми фахівець може:
• підтвердити чи спростувати той чи інший діагноз;
• проаналізувати роботу мозку;
• оцінити характер та ступінь ушкоджень;
• знайти осередки патологій.
Також ця процедура призначається, коли слід простежити за динамікою лікування того чи іншого захворювання.
Лікар призначить цю процедуру, якщо пацієнт скаржиться на непритомність і запаморочення, головний біль, хронічну втому та швидку стомлюваність, проблеми зі сном (лунатизм, часті пробудження під час сну, безсоння). Можна швидко виявити проблему та отримати медичну допомогу.
Як проводиться енцефалограма?
Пацієнт перебуватиме у кабінеті без яскравого світла та сторонніх звуків. На голову надівається спеціальна шапочка з датчиками, від яких йдуть дроти та з'єднуються з апаратом.
Лікар може просити пацієнта заплющити очі і полежати спокійно. Але також можуть застосовуватися світлові та звукові подразники – під час їхнього впливу фахівець визначатиме, як мозок на них реагує.
Вже в процесі проведення процедури фахівець може виявити різні відхилення, але для цільної картини йому потрібно зібрати всю інформацію та повною мірою провести енцефалограму.
Як правильно підготуватись до дослідження?
Щоб процедура пройшла правильно та лікар зміг повною мірою оцінити здоров'я пацієнта, останній має підготуватися до дослідження:
• напередодні слід ретельно вимити волосся і при цьому не наносити на нього доглядові засоби. Особливо це стосується шкіри голови, тому що має створити хороший контакт з електродами;
• якщо є коси або дреди, їх потрібно розплести;
• потрібно перед процедурою зняти сережки;
• за рекомендацією лікаря за кілька днів до процедури можуть бути відмінені певні препарати, щоб відстежити динаміку лікування.
Якщо процедура буде проводитись дитині, їй слід пояснити, що вона абсолютно безболісна і слід уважно слухати лікаря і робити те, що він каже. При цьому батьки можуть перебувати поряд з малюком, щоб він не переживав і не вередував.

Мошки атакують: що робити, щоб уникнути укусів та алергії

Ось дочекалися тепла та плануємо купу справ з роботи та відпочинку на свіжому повітрі, на це сподіваються також і перші представники кровососів — мошки.
переглядів: 591
Як вибрати надійні вхідні двері: поради для безпеки та комфорту

Вхідні двері — це не просто архітектурний елемент, а перший рубіж безпеки вашого дому. Саме вони захищають від зловмисників, холоду, вуличного шуму, а також формують перше враження про житло.
переглядів: 131
Як вибрати зручний і стильний медичний одяг: поради для фахівців

Комфортний і привабливий зовні медичний одяг — це більше, ніж просто форма. Це про професіоналізм, впевненість у собі та турботу про пацієнтів. Правильно підібрана форма, яку можна замовити на https://sana-tex.com/ua/, дозволяє почуватися впевнено протягом усього робочого дня, не відволікатися на незручності й залишатися зосередженим на головному — надання якісної допомоги.
переглядів: 140
Яке церквоне свято відзначають сьогодні

Сьогодні, 28 травня, у православному церковному календарі відзначають день пам’яті святого преподобного Микити, єпископа Халкедонського — одного з визначних подвижників раннього християнства.
переглядів: 370
Смачна вівсянка: швидкий рецепт сніданку

Вівсянка вважається ситним і корисним сніданком, який дозволяє довго не відчувати голод.
переглядів: 294