В Україні сьогодні відзначають Всесвітній день китів і дельфінів
Дельфіни і кити мають ряд спільних рис — форма тіла веретеноподібна, обтічна, лопатевидні передні кінцівки, хвіст з горизонтальним плавником і чималий шар жиру під шкірою. Коли кити вдихають повітря, то використовують 80% легенів, тоді як людина лише 20%. При цьому, якщо у наземних тварин дихання — рефлекторне, то кити після втрати свідомості перестають дихати і помирають.
Всіх китів ділять на два види: вусаті і зубаті. У перших замість зубів у верхній щелепі розміщується два ряди пластин, які дозволяють фільтрувати дуже велику кількість дрібної здобичі. В дельфіновидних або зубатих китів є зуби, але їхня кількість може бути різною — від двох до двох сотень.
Китоподібні вразливі тварини, які перебувають під загрозою вимирання в основному через те, що в минулому на них активно полювали. Багато років люди вбивали китів заради своїх потреб: жир для виробництва косметики і освітлення, м'ясо вживали в їжу, сухожилля використовували для тенісних ракеток, в китові вуса для жіночих корсетів. Перші кроки з їхнього захисту були зроблені ще в 1930-х роках. А Всесвітній день китів і дельфінів створили 1986 року.
кити, дельфіни, 23 липня в світі, 23 липня в Україні, Всесвітній день китів і дельфінів
Кабмін змінив порядок виплати допомоги сім'ям зниклих безвісти військових
Кабмін оновив порядок виплати грошової допомоги сім'ям військових, які зникли безвісти.
переглядів: 147
Польща посилює контроль за міжнародними вантажними перевезеннями
З 1 листопада 2024 року в Польщі набувають чинності нові, більш жорсткі правила для міжнародних вантажних перевезень. Ці зміни стосуються перевізників, зареєстрованих за межами ЄС, Швейцарії та держав Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA).
переглядів: 334
Листопад 2024: які зміни чекають на українців?
З початком листопада в Україні очікується низка змін, пов’язаних з воєнним станом, мобілізацією, соціальними виплатами та іншими аспектами життя країни.
переглядів: 474
Українську "Дію" визнано одним із найкращих винаходів світу за версією Time
Популярний американський журнал Time включив український застосунок "Дія" до списку 200 найкращих винаходів 2024 року в категорії "Застосунки та програмне забезпечення".
переглядів: 495
В Україні з'явиться статус працездатності
Український парламент розглядає новий законопроект, який передбачає значні зміни в системі оцінки інвалідності. Замість традиційного визначення статусу інвалідності, проект пропонує перейти до оцінки працездатності особи.
переглядів: 513