Що зміниться для українців з 1 серпня: Мобілізація, пенсії, податки
2023 року було проведено три підвищення пенсійних виплат для українців — березнева індексація, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам та індексація пенсій людям, які вийшли на пенсію за спеціальним законом.
З початку серпня 2023 року не передбачено нових індексацій виплат, тому розмір пенсій залишиться таким самим, як і раніше. Виняток - пенсіонери, яким цього місяця виповниться 70, 75 або 80 років, на них чекає вікова надбавка.
Також до Дня Незалежності України додаткові одноразові виплати отримають ветерани війни та жертви нацистських переслідувань. Крім того, гроші від держави цього місяця отримають ветерани російсько-української війни та члени сімей загиблих. Вони отримають суми від 450 до 3100 гривень.
Мобілізація
Очікується продовження воєнного стану за законопроєктом "Про затвердження Указу президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" номер 9532 передбачено продовження строку дії воєнного стану в Україні з 05:30 18 серпня 2023 року до 15 листопада.
Триває процес роздачі повісток військовозобов'язаним громадянам, які придатні до служби в ЗСУ. Це люди, які відповідають встановленим стандартам здоров'я та не мають відстрочення. Оскільки призов на строкову службу не відбувається в період воєнного стану, в серпні видаватимуть три види повісток: повістку для уточнення даних, повістку на проходження військово-лікарської комісії та мобілізаційне розпорядження.
Податки
З 1 серпня 2023 року підприємці не можуть бути платниками єдиного податку 3 групи за ставкою 2%. Платник такого податку може або обрати іншу систему оподаткування/групу податку, подавши заяву, або автоматично залишитись на «довоєнній».
ФОПи, які з дня державної реєстрації обрали 2% ЄП, автоматично вважатимуться платниками ЄП третьої групи зі ставкою 5%.
Виплати ВПО
У серпні автоматично продовжать виплати переселенцям до 31 січня 2024 року. Ніякі документи подавати не потрібно. Нагадаємо, що дітям і переселенцям з інвалідністю виплачують по 3000 гривні на місяць, а іншим особам - по 2000 гривень.
З 1 серпня скасують виплати для деяких категорій біженців. Гроші не отримають переселенці, які:
перебувають за кордоном більше 30 днів поспіль і не мають документально підтверджених обґрунтованих причин, таких як оздоровлення дитини або догляд за хворою дитиною, перебування на лікуванні, реабілітації, на стажуванні або у відрядженні;
повернулися на колишнє місце проживання, з якого раніше втекли;
засуджені за колабораціонізм;
відбувають покарання в місці позбавлення волі.
А 1 вересня 2023 року виплати скасують для переселенців, які придбали автомобіль, з року випуску якого минуло менше 5 років, купили житло або земельну ділянку на суму понад 100 тис.гривень (крім житла, отриманого за державний рахунок), мають банківський рахунок або купили валюту на суму понад 100 тис. гривень, а також мають житло площею понад 13,65 кв. м на одного члена сім'ї поза зоною бойових дій.

ВПО, українці, тарифи, виплати, мобілізація, з 1 серпня, що зміниться, життя
Коли плаче місто: про гідне прощання з Героями в Рівному та силу спільного болю

Є моменти, коли місто завмирає. Коли чорна процесія рухається вулицями, і кожен, хто зустрічає її, мимоволі стає частиною великого спільного горя. Це миті прощання з Героями – людьми, які віддали своє життя за Україну. У Рівному ці церемонії вже давно стали особливим актом пам’яті, гідності та шани.
переглядів: 33
Вітання із Днем ангела для Івана 2025

У четвер, 8 травня, християни відзначають день пам’яті апостола Івана Богослова — одного з найближчих учнів Ісуса Христа. Цього ж дня прийнято вітати чоловіків із цим ім'ям з Днем ангела.
переглядів: 241
Який сьогодні день: 8 травня

У четвер, 8 травня, в Україні вшановують День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Це день скорботи за мільйонами загиблих, поваги до ветеранів і нагадування про ціну миру.У четвер, 8 травня, християни відзначають день пам’яті апостола Івана Богослова — одного з найближчих учнів Ісуса Христа.
переглядів: 228
У кого сьогодні День ангела

Дізнайтеся, кого треба сьогодні, 8 травня, вітати з іменинами.
переглядів: 225
Повернення до цивільного життя: Як Рівненщина готується до реінтеграції ветеранів

Ті, хто захищає нас на фронті, дуже часто потребуватимуть допомоги та підтримки у цивільному житті, коли до нього повернуться. І гідно зустріти наших Захисників та Захисниць – справа дуже гідна та відповідальна, це фактично обов’язок цивільного населення.
переглядів: 328