Третій Горіховий Спас 2023: історія свята та традиції
Цей нерукотворний образ став першою в історії іконою і джерелом численних див. Він зберігався в Едесі до 944 року, коли був урочисто перенесений до Константинополя і поміщений у храм Благовіщення Пресвятої Богородиці. Від того часу цей образ став одним з найпочесніших і найшанованіших у християнському світі.
У народі це свято має кілька назв: Горіховий Спас, Хлібний Спас, Спас Нерукотворний або Третій Спас. Воно пов’язане з завершенням жнив і початком осені. Цього дня люди вирушали до храму й благословляли хліб, горіхи, овочі та фрукти, зернові, як символи плодовитості і достатку.
Що можна робити 29 серпня:
Традиційно цього дня печуть хліб, його роздають малозабезпеченим, готують також випічку з горіхами, а святковий стіл намагаються зробити якомога багатшим – щоб наступний рік був урожайним і радісним. Вважається, що якщо на Полотняний Спас купити вироби з тканини, весь рік буде супроводжувати удача.
Що не можна робити 29 серпня:
Коли в інші свята працювати не можна, то в це — навпаки не час відмовлятися від праці. Йде збір врожаю, треба збирати горіхи, молоти борошно, пекти хліб, заготовлювати соління на зиму — нема коли відпочивати!
- Заборонено бажати комусь зла, лихословити і лаятися.
- Не можна відмовляти нужденним в допомозі.
- Не варто ходити в ліс без оберега.

29 серпня, свято в Україні, церковне свято, третій Спас, Спас Нерукотворний, Хлібний Спас, горіховий Спас
Шлюб під час війни: коли обіцянка вірності звучить сильніше за страх

Війна змінює життя, руйнує плани, випробовує. Та водночас — відкриває справжню цінність найпростішого: бути разом, кохати, будувати спільне майбутнє, навіть тоді, коли довкола — невизначеність і біль. Одруження у час війни — це не лише свято кохання, а й заява про віру в майбутнє. Це — акт сили.
переглядів: 253
Помер відомий журналіст Рівненщини

У понеділок після Великодня, 21 квітня 2025 року, помер відомий журналіст Рівненщини Микола Кривий.
переглядів: 258
Молодь Рівненщини запрошують долучитися до мандрівного табору «Стежками князів Острозьких»

Із 22 по 26 травня на Рівненщині пройде вже дванадцятий мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». Захід організовує громадська організація «Центр суспільних перетворень» за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
переглядів: 289
Сьогодні почався Пасхальний, Світлий тиждень

Попередній тиждень, до свята Пасхи, називався Страсним, або Великим, і всі дні його носили назву великих. Зі світлим Христовим Воскресінням розпочинається тиждень Пасхальний, або Світлий, і всі дні цієї седмиці (до суботи включно) називаються світлими: Світлий понеділок, Світлий вівторок, Світла середа тощо.
переглядів: 307
Літні канікули не будуть скорочувати: це фейк

У соціальних мережах активно поширюється неправдива інформація щодо нібито обов’язкового скорочення літніх канікул у 2025 році. У Міністерстві освіти і науки України наголошують: жодних рішень з цього приводу уряд не ухвалював.
переглядів: 339