19.09.2023, 15:12

Що варто зробити з теплицею восени?

Розповідаємо про важливі роботи в теплиці восени, які потрібно провести!
Забираємо грядки, позбавляємося рослинних залишків та мульчі. Звільняємо приміщення від опор та штирів. Якщо плівкова теплиця, знімаємо плівку, миємо її, просушуємо і прибираємо на зберігання.

Проводимо перекопування ґрунту на глибину багнета лопати. Не забуваємо раз на 2-3 роки оновлювати верхній шар грунту (25-30 см).

Упорядковуємо саму теплицю: миємо зовні і всередині. Найкраще використовувати звичайну воду із господарським милом (1 брусок на відро води). Такий розчин наносимо на брудні поверхні, опори та садовий інвентар, залишаємо на 5-10 хвилин і ретельно змиваємо.

Дезінфікуємо теплицю для профілактики хвороб. Використовуємо хлорокис міді (40 г/10 л води) та 3%-ний розчин бордоської рідини від фітофтори. Фунгіциди Гамаїр, Топаз, Фітоспорин - від борошнистої роси.
Трихофіт, Гамаїр, Превікур Енерджі, Оксихом – від фузаріозу. Фітоспорин і Хом – від кладоспоріозу. Бактофіт, Гамаїр, Триходермін - від кореневої гнилі.

Обробляємо ґрунт для профілактики від шкідників. Використовуємо різні препарати: Фітоверм, Актофіт, Іскра. Щоб шкідники не завелися в щілинах теплиці, обробляємо конструкцію хлорним вапном: розводимо 200-300 г речовини на 10 л води, наполягаємо 3 години, зливаємо осад перед застосуванням).

Вносимо добрива у ґрунт.
Використовуємо перегній, гній або торф, а також золу та річковий пісок. Спочатку насипаємо шар золи, потім додаємо добрива, які підійдуть для майбутніх культур. Далі, розкладаємо річковий пісок, гній і тирсу, перекопуємо ґрунт і накриваємо його свіжою соломою.