Ми у Facebook
22.09.2023, 13:13

WalkBot: Як він працює у Рівному?

Складний реабілітаційний комплекс WalkBot зовсім нещодавно з’явився у Рівному. Рішення про його купівлю, як повідомляє Суспільне, прийняли на засіданні міськвиконкому 25 травня 2022 року.
Корейська фірма-виробник запевняє, що реабілітаційну систему створили фахівці у сфері автоматизації та виробництва систем й це крокуючий екзоскилет, який слугує для реабілітації та покращення життя.




Вирішили придбати саме його, адже цей реабілітаційний комплекс створює нові можливості для реабілітації:

"Будь-яке зрощення кістки не має ніякого змісту, якщо мозок не подає імпульс на кінцівку. Лікар не завжди, якщо є порушення свідомості, може закцентувати чи зорієнтуватися, на що мозок реагує. Апарат сам підбирає відповідь мозку. Ми бачимо, на що мозок реагує, і це буде початком, щоб цього пацієнта розробляти далі. Завжди проблемним місцем є гомілковоступневий суглоб, тобто стопа. Ні один апарат не відтворює склепіння стопи. Цей — так. Тільки тоді є відновлення рухової функції нижньої кінцівки", — пояснювала тоді заступниця начальника управління охорони здоров'я Лариса ОБУХОВСЬКА у коментарі Суспільному.



Встановили WalkBot’а у міській лікарні №2. І переконатися у його ефективності вдалося на власному досвіді, адже, маючи проблеми зі здоров’ям, маю й покази до використання цього устаткування.

Пройшовши (у цьому випадку можна використати і пряме значення слова) більше одного курсу лікування, цілком можу зробити власні висновки про ефективність цієї складної і дороговартісної системи.

Справжня правильна ходьба

Одна із особливостей реабілітаційної системи полягає у тому, що дозволяє забезпечити правильну ходьбу – робот дозволяє робити фізіологічно правильні кроки, які без нього були неможливі. Відчувалося, як більш активно задіюються м’язи ніг, очевидно і ті, які до цього були не особливо активними (це можна було відчути за відчуттям втоми одразу після роботи з роботом. Здавалося, що працював кожен м’яз ніг). Власне, варто зазначити, що мала рацію пані Обуховська – стопа теж розробляється. Вплив на неї, між іншим, теж може регулювати лікар.

Контроль навантаження і відслідковування процесу реабілітації

Ще одна особливість цієї системи у тому, що вона дозволяє контролювати навантаження й відслідковувати показники процесу реабілітації. Система кріплень дозволяє регулювати дотикання з біговою доріжкою, якою і крокує пацієнт. А також можна змінювати міру впливу робота та швидкість. е



Реакцію на навантаження контролюють датчики, які чутливо реагують на будь-які зміни, тож вдається уникнути перевантаження чи будь-яку іншу негативну реакцію – у випадку нетипової реакції організму система зупиняється. Власне, усі показники відображаються у вигляді кривих на моніторі. Тож можна одразу побачити не лише теперішній вплив робота, але й зміни, які уже відбулися.

Ще потрібно згадати багатоваріативність роботи цього реабілітаційного приладдя, яке можна використовувати не лише як робота, який створює навантаження, можна використовувати, за необхідності, і як звичайну бігову доріжку з дуже низькою швидкістю, якщо цього вимагає фізичний стан пацієнта.

Варто наголосити, що вищезгадана можливість відслідкувати свої досягнення особливо мотивує працювати далі. Поговоривши з багатьма пацієнтами переконався, що саме можливість бачити свій поступ (хай, можливо, часом й невеликий), спонукає прогресувати у процесі реабілітації.

Саме мотивації слід зупинитися детальніше.

Мотивація

Спостерігаючи за іншими пацієнтами, які реабілітувалися за допомогою цього робота, спілкуючись з ними, можу прийти до висновку, що робот позитивно впливає на емоції пацієнта. Відчувши можливість знову ходити (або отримавши можливість, хай і на короткий проміжок часу, пройтися як це можуть зробити пересічні громадяни) чимало людей надихається продовжити працювати далі, покращувати свій стан здоров’я. Тим паче, що результативність роботи, як уже було сказано, можна не тільки відчути, але й також відслідкувати, орієнтуючись на показники.




Який я відчув результат

Після завершення курсів реабілітації можу говорити про цілком відчутне і довготриваліше поліпшення стану здоров’я. На краще змінилася ходьба, вона стала більш вільнішою, покращилася стійкість та відчуття власного тіла у просторі. Чимало позитивних змін помічають довколишні. Не остання річ, що стало легше долати усілякі архітектурні бар’єри у місті, а це дуже важливо у нашому бар’єрному Рівному.

Цілком зрозуміло, що позитивні зміни є не лише результатом впливу згаданої реабілітаційної системи, але й роботи професійної команди лікарів міської лікарні №2. Та все ж не обійшлося без впливу цього новітнього реабілітаційного устаткування, адже, як уже було сказано, відчув комплексне і корисне навантаження, яке не довелося до цього отримати за допомогою іншої реабалітаційної техніки чи вправ.

Результати та враження інших пацієнтів

За час роботи WalkBot`a у Рівному на ньому пройшло реабілітацію чимало людей. Як повідомили у міській лікарні №2, лікувалося за допомогою цього бота більше 20 пацієнтів з різними травмами та патологіями, відбулося понад 600 сесій, зараз починає збільшуватись кількість поранених військових, зокрема з протезами.

Вдалося поспілкуватися з деким із тих, хто користався цим новітнім обладнанням.

Роман отримав ушкодження хребта. У процесі реабілітації у другій міській лікарні, значно покращився його стан, фактично почав ходити.

- Працюючи за допомогою цього робота, я відчував, як задіюється велика кількість м’язів. Після реабілітації можу сказати, що зараз став більш стійкішим, самостійнішим, краще рухатися- розповідає Роман.

Андрій потрапив у ДТП, зокрема, має і ураження опорно-рухового апарату і через це потребує довготиривалої реабілітації:

- Я можу сказати, що після реабілітації у цій лікарні, став краще відчувати власне тіло у просторі, став краще його контролювати. Зокрема, стало легше ходити сходами. Зараз аналізую процес роботи з WalkBot, аби свої висновки використати у наступному курсі реабілітації - розповідає Андрій.

Анастасія
живе з Церебральним паралічем, тож теж постійно потребує реабілітації.

- Я займалася перший раз, перший курс. За відчуттями я стала ходити краще, більш фізіологічноправильно. Це стало помітно і зі сторони. Я працюю в школі, зараз діти менше питають, чому я кульгаю, отже це стало менше впадати у око. Якщо раніше позитивний результат реабілітації тримався близько місяця, то після WalkBot`a позитивний результат триває більше двох місяців. І зараз є. Позитивні результати стало простіше утримувати, займаючись вдома. Зменшилися при цьому больові відчуття, - говорить Анастасія.

Зараз Walkbot продовжує роботу у Рівному. І скористатися цією реабілітаційною системою можна безкоштовно, якщо для його застосування є покази і немає протипоказів.





На правах реклами