Ми у Facebook
26.09.2023, 21:31

З 1 жовтня їздити українськими дорогами слід з увімкненим світлом фар

З 1 жовтня в Україні вступає в дію сезонне правило дорожнього руху - поза населеними пунктами потрібно вмикати денні ходові вогні
Згідно з українським законодавством, з 1 жовтня по 1 травня в Україні водії зобов'язані вмикати зовнішнє світло в авто пересуваючись поза населеним пунктом. У разі недотримання вимоги — на автолюбителів чекатиме штраф.

Правило стосується пункту 9.8 ПДР. У ньому йдеться, що з 1 жовтня по 1 травня треба вмикати денні ходові вогні на усіх автомобілях поза населеними пунктами. Стосується воно всього транспорту, зокрема й двоколісного транспорту.

У разі відсутності в конструкції транспортного засобу денних ходових вогнів, водій має увімкнути ближнє світло фар. При цьому вимога діє навіть для світлої пори доби.

Коли є умови недостатньої видимості, то слід увімкнути дальні або протитуманні фари, якщо це не сліпитиме водіїв.

У разі невиконання даного пункту ПДР на водія чекає штраф у розмірі від 425 до 510 грн. Патрульні поліцейські можуть скласти протокол за ч. 2 ст. 122 КУпАП.

Доречі, дане правило прописане продиктоване зменшенням світлового дня, а також погодними умовами. Завдяки такій обережності ризик потрапити в аварію знижується до 15%.


На правах реклами