Ми у Facebook
28.09.2023, 07:25

Церковне свято 28 вересня 2023: що суворо заборонено робити

Сьогодні, 28 вересня, в православному календарі день пам’яті преподобного Харитона Сповідника.
Преподобний Харитон Сповідник – це християнський святий, який жив у IV столітті та постраждав за віру під час гонінь на християн. Він був родом із Іконії, де побачив мученицьку смерть святої Фекли, яку він шанував усе своє життя. Після звільнення з в'язниці він вирушив у паломництво на Святу Землю, де був захоплений розбійниками і врятувався від них дивом. Він залишився жити у печері, де розбійники привели його, і зробив із неї церкву. Там він почав свій пустельницький подвиг і привернув до себе багатьох учнів. Він заснував три монастирі в Юдейській пустелі: Фаранську, Єрихонську та Сукійську лаври. Він також дав своїм учням правила чернечого життя, які вплинули формування Єрусалимського Типікона. Він помер близько 350 року та був похований у Фаранській лаврі.

Що сьогодні не можна робити:

Небажано прибирати і працювати в хаті, вважається, що можна "вигнати" все хороше з оселі. Також наші предки намагалися не планувати на цей день вінчання. З давніх пір люди вірили, що 28 вересня несприятливий день, тому намагалися не виходити з дому, щоб не накликати на себе біди.

Що можна робити сьогодні:
Цього дня існувала цікава традиція — сімейна пара готувала разом солодкий пиріг, яким пригощала рідних і близьких. Вважалося, що так можна отримати довге і щасливе життя разом.





На правах реклами