У Рівному запрацював новий центр реабілітації
Для забезпечення потреб пацієнтів, які перебувають на процесі відновлення, було проведено капітальний ремонт приміщень і сформовано три висококваліфіковані та мотивовані мультидисциплінарні команди. Залі для реабілітації були обладнані сучасним устаткуванням, а навколишній простір був створений з урахуванням критеріїв безбар'єрності. Це було зроблено відповідно до вимог Національної служби здоров'я України та Міністерства охорони здоров'я.
Зараз медичний заклад надає сучасну, безкоштовну, доказову та ефективну реабілітаційну допомогу у форматах амбулаторного та стаціонарного лікування. Лікарня уклала відповідні контракти з Національною службою здоров'я України. Щороку до стаціонарної реабілітації може відправитися близько 500 пацієнтів, а амбулаторну реабілітацію може отримати до 200 осіб. Запроваджено 20 стаціонарних реабілітаційних ліжок.
Лікарня має всі необхідні ресурси та фахівців, що дозволяє починати відновлення функціональних можливостей людини навіть в гострому періоді, тобто після стабілізації стану пацієнта. Це важливо для якісної реабілітації та профілактики можливих ускладнень. Крім того, надається індивідуальний план реабілітації, розроблений спільно з пацієнтом, який визначає мету процесу відновлення, і це є головним пріоритетом для всієї мультидисциплінарної реабілітаційної команди.
Фахівці не лише вибирають вид вправ та їх інтенсивність, але і забезпечують пацієнтів всім необхідним обладнанням для їх відновлення. Працівники Обласного реабілітаційного центру допомагають людям із вибором, налаштуванням та навчанням користуванням технічними та іншими засобами реабілітації. Крім того, всі пацієнти отримують медичні вироби протягом усього процесу відновлення.
На шляху до поставленої мети медзаклад підтримують: Рівненська обласна державна адміністрація, обласна рада та Департамент цивільного захисту й охорони здоров’я населення. Також значну ресурсну і методичну підтримку надає Всесвітня організація охорони здоров’я. Наразі для підвищення кваліфікації фахівці з реабілітації проходять тримісячний тренінг від ВООЗ у Дніпрі на базі КНП «Міська клінічна лікарня №4». Програма навчання передбачає лекції, тренінги й практичні заняття.
Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка – сучасний багатопрофільний медичний заклад із потужною матеріально-технічною базою, який надає широкий спектр медичних послуг. Це головний лікувальний заклад Рівненщини. Він і його фахівці постійно розвиваються, швидко реагують на виклики, ефективно взаємодіють із пацієнтами, державою та партнерами задля того, аби досягти європейського рівня послуг.
Загальна потужність стаціонарних відділень медзакладу – 719 ліжок. Щороку тут лікують близько 20 000 пацієнтів та виконують більше ніж 15 000 операцій. Всього тут функціонує 47 відділень і центрів. Із них – 32 стаціонарних відділення, оснащених найкращою сучасною медичною апаратурою, де надається висококваліфікована медична допомога різних профілів.
Після розв’язання росією повномасштабної війни лікарня оперативно підготувалась до роботи в надзвичайних умовах. Колектив медзакладу поповнили понад 80 працівників з-поміж внутрішньо переміщених осіб. Від початку активних бойових дій тут надається фахова медична допомога внутрішньо переміщеним особам та військовослужбовцям. Зокрема, важко пораненим. В медзакладі створено групи «швидкого реагування», які в будь-який час доби готові надати невідкладну медичну допомогу. Під забезпечення потреб пацієнтів збільшено кількість чергового медичного персоналу. Також у відділеннях і центрах проводяться щоденні колективні навчання з військової хірургії та сортування хворих у разі масових надходжень.
Втім, лікарня не зупиняється на досягнутому й активно розвивається задля того, щоби кожна людина мала шанс видужати і якомога швидше повернутися до звичного життя.

Рівне, центр реабілітації, лікарня, реабілітаційне відділення, Рівненськаобласна клінічна лікарня ім. Юрія Семенюка
«Рівне літературне» - новий альманах, який об’єднує у часи війни

Рівне завжди славилося своєю літературою, адже у нашому місті, й області, жили і творили ті, хто увійшов у пантеон класиків нашої літератури. Велике значення в історії літератури відіграли наші земляки – всесвітньовідомий Уласа Самчук і Григорій Чубай, який теж народився на Рівненщині.
переглядів: 172
У Рівному молодь організувала "Ходу безбар'єрності" на підтримку людей з інвалідністю

У Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю, який відзначається 5 травня, у Рівному вперше відбулася "Хода безбар'єрності", організована місцевою молоддю.
переглядів: 242
У Рівному завдяки повідомленню в ЗМІ розшукали 17-річного Назара Шавронського

Завдяки оперативному реагуванню поліції та широкому розголосу в засобах масової інформації вдалося швидко розшукати 17-річного рівнянина Назара Шавронського, який зник сьогодні вдень.
переглядів: 287
У Рівному на Лебединці проходитиме літературний форум 2025

Управління Культури і туризму Рівненської міської ради оголосило про проведення масштабного літературного форуму, який відбудеться 24-25 травня 2025 року у мальовничому Парку Молоді (Лебединка).
переглядів: 265
Завтра Рівне проведе в останню земну дорогу Володимира Коцура та Михайла Бараболю

Завтра, 6 травня, Рівне проведе в останню земну дорогу двох своїх синів – Героїв Володимира Коцура та Михайла Бараболю, які віддали свої життя у боротьбі за свободу та незалежність України на Донеччині.
переглядів: 308