Ми у Facebook
08.10.2023, 11:10

Співачка Ніна Матвієнко відійшла у вічність

Співачка та народна артистка України Ніна Матвієнко померла віком 75 років. Цю новину оприлюднила її дочка Тоня Матвієнко 8 жовтня. Через два дні, 10 жовтня, Ніні мало виповнитися 76 років. Зараз не відомі подробиці про обставини її смерті.
Ніна Матвієнко була відома своїм виконанням народних пісень і також брала участь в телеспектаклях і радіовиставах. У 1978 році їй було присвоєно звання заслуженої, а в 1985-му – народної артистки України. У 2006 році її нагородили званням Героя України.

Артистка також успішно гастролювала у різних країнах, включаючи Канаду, США, Мексику, Чехію, Польщу, Фінляндію, Корею, Францію та країни Латинської Америки.

Більше про життя співачки Ніни Матвієнко:

Ніна Матвієнко народилася 10 жовтня 1947 року в селі Неділище Житомирської області. Вона була п'ятою дитиною у селянській родині, де загалом було 11 дітей.

Її мати, Антоніна, обдарована співачка, володіла вражаючим співочим талантом, здатною виконувати пісні в трьох або навіть чотирьох голосах. У кінці 1970-х років Ніна Матвієнко навіть записала альбом з піснями, які її мати виконувала.

Сім'я жила у бідності, і, щоб полегшити собі життя, батьки вирішили віддати Ніну в інтернат. Там один із вихователів жорстоко карав її за найменші провини, залишаючи в нього на години, і давав їй найважчі обов'язки.

До 9-го класу Ніна Матвієнко перевели до Коростеня. Там дівчина займалася легкою атлетикою та акробатикою і виконувала пісні Людмили Зикіної.

Після закінчення інтернату Ніну довелося працювати на заводі "Хіммаш" у Коростені. Проте її бажання співати було настільки сильним, що в 1966 році Матвієнко записалася до студії Хору імені Григорія Верьовки, і через два роки стала його солісткою.

Співачка активно виступала з 1967 року і включала до свого репертуару записи українських народних пісень, які виходили на вінілових платівках, аудіокасетах і компакт-дисках різних жанрів.
Новий етап її творчої кар'єри пов'язаний з участю в Національному ансамблі солістів "Київська камерата", де вона стала солісткою у 1991 році. Своїм унікальним стилем виконання народних пісень вона гармонійно поєднувала фольклорний досвід із академічним виконанням, розширюючи художній репертуар колективу.

У 1971 році Ніна Матвієнко вийшла заміж за молодого художника Петра Гончара і народила від нього сина Івана, а потім ще Андрія і доньку Антоніну. Сини слідували шляхом батька і стали художниками, тоді як донька, наслідуючи матір, розвинула свій вокальний талант.

Репертуар співачки був різноманітним і включав народні пісні різних жанрів, включаючи обрядові, ліричні, гумористичні та пісні-балади, а також українські пісні XVII—XVIII століть. Ніна Матвієнко також співпрацювала з відомими сучасними українськими композиторами.

Вона також виступала в телевізійних шоу та фільмах, озвучувала науково-популярні кінофільми та брала участь у радіо- та теле-програмах.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини