На Рівненщині відбулася польсько-українська наукова конференція


"Усі ми усвідомлюємо, що зараз маємо можливість провести цю конференцію й жити відносно в мирних стосунках завдяки неймовірному героїзму українських воїнів, які захищають не тільки Україну, але і всю Європу від нашого найлютішого ворога. Ми сьогодні будемо говорити про солідарність і персоналії. Стосунки українців і поляків закріплені тисячолітньою історією на генетичному рівні, і вже ніхто ніколи ці стосунки не розірве. Вважаю, що в цій історії чільне місце займе Анна Валентинович – українка, яка змогла об'єднати поляків, присвятила своє життя польській солідарності, віддала своє життя за Польщу. Cьогоднішня конференція – це лише початок того, що ми здійснюємо навколо цієї унікальної особистості, яка об'єднує два наші народи. Ми пишаємося, що це наша землячка. Ми знаємо про неї мало і ще дуже багато необхідно досліджувати, щоб розкрити всю сутність цієї людини. І я вважаю, що наші конференції в майбутньому будуть продовжуватися і вони стануть традиційними саме у стінах Острозької академії", - зазначає ректор Острозької академії, доктор психологічних наук, професор Ігор Пасічник.
Одне із головних завдань конференції – випрацювати рефлексію над різними аспектами польсько-українських стосунків. Особливо – міжнародної солідарності:

«Нам надзвичайно приємно що у стінах Острозької академії відбувається ця конференція. Дуже тішить, що зібралося коло справжніх приятелів нашого університету й України. Щиро дякуємо колегам за таку ініціативу щодо проведення конференції. Одним із мотивів того, чому обрали саме таку назву конференції стало те, що Анна Валентинович – це солідарність. Якщо йдеться про сучасні польсько-українські відносини – це теж солідарність. На мою думку, у нашому розумінні політики не вистачає саме звертання до таких основоположних категорій як солідарність, спільне благо, політична дружба. Велика перевага нашої конференції в тому, що ми можемо не обмежуватися лише певною тематикою, але обговорити цілісність і показати різнобіччя того, що ми називаємо «солідарністю народів», - зазначає проректор із науково-педагогічної роботи НаУОА, доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук.

У перший день конференції відкрилася виставка присвячена Анні Валентинович.

життя, Польща, Україна, Анна Валентинович, Національний університет "Острозька академія", НаУОА
Як позбутися прищів на спині та сідницях — просто й ефективно

Висипання — це не завжди про обличчя. Часто справжній дискомфорт приховується під одягом: спина, плечі, зона декольте, навіть сідниці. Саме ці ділянки найчастіше потерпають від акне, але чомусь про це майже не говорять. І ще рідше — ефективно вирішують.
переглядів: 512
Шлюб під час війни: коли обіцянка вірності звучить сильніше за страх

Війна змінює життя, руйнує плани, випробовує. Та водночас — відкриває справжню цінність найпростішого: бути разом, кохати, будувати спільне майбутнє, навіть тоді, коли довкола — невизначеність і біль. Одруження у час війни — це не лише свято кохання, а й заява про віру в майбутнє. Це — акт сили.
переглядів: 476
Помер відомий журналіст Рівненщини

У понеділок після Великодня, 21 квітня 2025 року, помер відомий журналіст Рівненщини Микола Кривий.
переглядів: 384
Молодь Рівненщини запрошують долучитися до мандрівного табору «Стежками князів Острозьких»

Із 22 по 26 травня на Рівненщині пройде вже дванадцятий мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». Захід організовує громадська організація «Центр суспільних перетворень» за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
переглядів: 382
Сьогодні почався Пасхальний, Світлий тиждень

Попередній тиждень, до свята Пасхи, називався Страсним, або Великим, і всі дні його носили назву великих. Зі світлим Христовим Воскресінням розпочинається тиждень Пасхальний, або Світлий, і всі дні цієї седмиці (до суботи включно) називаються світлими: Світлий понеділок, Світлий вівторок, Світла середа тощо.
переглядів: 403