Як знаний Університет на Рівненщині робить свій вклад у Перемогу
Готовність до нападу росії

Одним із перших кроків, які зробили у цьому напрямку, стало створення ще 16 лютого 2022 на базі Академії загону добровольців імені князів Острозьких. За словами ректора Національного університету "Острозька академія" Ігоря ПАСІЧНИКА, внесок князів в історію української державності важко переоцінити, особливо роль князя Костянтина Острозького. Завдяки йому здобули перемогу над московитами у битві під Оршею. Уже після вторгнення росії в Україну, в Академії запрацював волонтерський центр, який зайнявся логістикою розподілу міжнародної гуманітарної допомоги не лише для Острожчини, але й усієї України. Очолила центр кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри цивільно-правових дисциплін, Ольга БАЛАЦЬКА. Третього березня 2022 року отримано першу дорогу від освітян Польщі. Її передали для роти охорони міста Острог.
Поява військової кафедри як втілення соціальної місії Університету
Уже пізніше, у 2023 році, в стінах Острозької академії з’явилася військова кафедра.

«Рішення про відкриття військової кафедри приймає Міністерство оборони. І я хочу сказати, що це не було якоюсь випадковістю для Острозької академії, адже це стратегічне рішення, над яким Університет працював не один рік, більше того, ми уже багато років співпрацюємо із Міністерством оборони, із військовими. Приміром, у 2020 році підписали Меморандум про співпрацю з ОК «Захід» й чимало військових навчається в Острозькій академії й маємо славетних випускників, які зараз боронять Україну. Це не лише наш Головнокомандувач Валерій ЗАЛУЖНИЙ, але й десять генералів, які теж навчалися в стінах нашого Університету. Тому ми, загалом, визначили для себе таку соціальну місію, яка спрямована на підтримку Збройних сил України. Це і наше волонтерство та підготовка наших військових, які прагнуть навчатися у стінах Острозької академії», - говорить в ефірі «Суспільного» проректор із науково-педагогічної роботи НаУОА, доктор філософських наук, професор Дмитро ШЕВЧУК.
За його словами, в університеті налагоджують співпрацю із військовими, прагнучи залучити до навчання практиків. І, хоча військова кафедра знаходиться на етапі становлення, але в Університеті уже діє спеціальність «Національна безпека».
Університет співпрацює із експертами у військовій справі. Для прикладу, нещодавно відомий аналітик із світовим ім’ям, колишній командувач НАТО в Європі Бен ХОДЖЕС уже декілька лекцій провів для студентів. З ним налагодили значнішу взаємодію, він запропонував, аби студенти та викладачі долучилися до проєкту, який стосується саме аналізу військової ситуації. Пан ХОДЖЕС, цілком можливо, долучиться до викладання на новоствореній військовій кафедрі. Нині прагнуть максимально залучити практиків, які поділяться своїм досвідом і він буде придатний для збройних сил України.
Зараз триває активна робота над становленням кафедри. Уже є постанова Кабміну про відкриття військової кафедри, але це початковий етап, який змушує ретельно підготуватися. Уже відведено приміщення для військової кафедри, зараз воно наповнюється матеріально, забезпечується усім потрібним для комфортного навчання.
Як зазначає адміністрація університету, умови вступу на кафедру будуть незабаром оприлюднені на офіційному сайті Університету.
Навчання військової еліти

Серед тих, хто зараз прагне навчатися в стінах Університету є чимало представників військової еліти. Як стало відомо у вересні 2023 року, Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов вступив до аспірантури університету "Острозька академія". На вечірню форму навчання за спеціальністю «Політологія». До аспірантури за цією спеціалізацією також вступив і офіцер ЗСУ, депутат міської ради Олександр КУРСИК, який нині боронить Україну.
Як було уже зазначено «Острозька академія» має чимало випускників, які зараз очолюють оборону України, що є певним продовженням давніх військових традицій України, одними із яскравих представників якої є князь Костянтин ОСТРОЗЬКИЙ та гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний.
Підтримка тих, хто пройшов війну
Варто зазначити, що в Університеті не забувають і про підтримку ветеранів. В Острозькій академії втілюють у життя сертифікатну програма «Соціальне менеджерство в середовищі ветеранів». Проєкт дотичний ветеранів (волонтери, соціальні працівники, представники місцевого самоврядування, соціальні менеджери, голови ОТГ тощо), а також осіб, які мають на меті розвинути знання, які стосуються психологічних аспектів долання стресу, пошуку самовизначеності, застосування арт-терапії, особливостей освітнього та трудового законодавства, політичної культури тощо.
Сьогодні особливу увагу Університет приділяє соціально-психологічній реабілітації ветеранів. Науковці-психологи працюють над створенням клініки соціально-психологічної реабілітації в Острозі. А також працюють над розробкою новітніх методик відновлення.
«Острозька академія» вкотре доводить, що Університет як деякий активний пасіонарний суспільний атом здатен забезпечити актуальну і гідну відповідь на усі виклики сучасности. У тому числі й на загрозу національній безпеці. У часи війни він здатен трансформуватися у осередок, який займається різноманітною суспільноважливою діяльністю. При цьому зберігаючи свої основні ролі та виконуючи головні завдання, акумулюючи наукові знання, зберігаючи традиції, водночас працюючи над втіленням інновацій та створенням нових ідей, які у майбутньому втіляться у модернові проєкти.
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


ЗСУ, військова кафедра, ОА, Дмитро Шевчук, Кирило Буданов, Ігор Пасічник, НаУОА, Національний університет "Острозька академія", життя
Як відновитися після свят і повернутися до звичного харчування

Після традиційних святкових застіль чимало людей стикаються з неприємними наслідками — відчуттям важкості в шлунку, сонливістю, появою висипань на шкірі, а також зайвими сантиметрами на талії. Причиною таких змін часто стає переїдання, порушення режиму сну та вживання алкоголю.
переглядів: 483
В Україні впроваджують інклюзивний проєкт «Безбар’єрні автошколи» за ініціативи Олени Зеленської

У 2024 році в Україні стартував флагманський проєкт «Безбар’єрні автошколи», який реалізується Міністерством внутрішніх справ у межах національної ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Його мета — забезпечити рівний доступ до навчання в автошколах для людей з інвалідністю.
переглядів: 497
Рівненські велогонщиці вибороли срібло на чемпіонаті України з маунтенбайку

У Львові відбувся чемпіонат України з маунтенбайку, де спортсменки з Рівного гідно представили свою громаду та продемонстрували високий рівень підготовки.
переглядів: 447
Кулінарні ідеї: як оригінально використати залишки паски після свят

Після святкових застіль часто залишається чимало великодньої паски, яку вже не так охоче доїдають. Викидати ж такий запашний хліб – справжній гріх. Пропонуємо вам шість оригінальних та смачних способів перетворити черству паску на нові кулінарні шедеври, які обов'язково припадуть до смаку вашій родині.
переглядів: 441
Як позбутися прищів на спині та сідницях — просто й ефективно

Висипання — це не завжди про обличчя. Часто справжній дискомфорт приховується під одягом: спина, плечі, зона декольте, навіть сідниці. Саме ці ділянки найчастіше потерпають від акне, але чомусь про це майже не говорять. І ще рідше — ефективно вирішують.
переглядів: 795