Ми у Facebook
27.11.2023, 09:00

5 способів розмноження малини: корисно знати

Малину досить легко розмножити. Головне обирати лише здорові врожайні кущі. Рослина невибаглива, тому добре приживеться на новому місці.
Найефективніші способи розмноження:

Здерев'янілими нащадками
Здеревніли нащадки - це утворення з придаткових бруньок на коренях малини, які ростуть на відстані 30 і більше см від маточного куща.
На початку або в середині осені необхідно викопати здорові нащадки-однолітки, що здервіли, і обірвати на них листя, якщо вони є. При цьому важливо зберегти максимальну кількість коренів завдовжки 12-15 см.
Нащадки мають здуття біля основи, блакитні плями і нарости кореневого раку брати не варто.

Зеленими кореневими нащадками
Навесні, коли зелені кореневі нащадки досягнуть 10-20 див заввишки, відступаємо від центру куща малини приблизно 40 див і викопуємо їх. Залишаємо разом із грудкою землі і висаджуємо на грядку, щоб вони дорослі, а восени використовуємо.
Рослини з млявими верхівками не чіпаємо!

Кореневі живці
Якщо стебла малини вражені недугою, вибирайте цей спосіб.
Навесні або восени розкопайте землю на відстані 40 см від центру куща та акуратно викопайте придатковий корінь, зберігши максимальну кількість відгалужень. Потім розріжте на шматочки все здорове коріння, діаметр якого більше 2 мм. Кожен шматок повинен бути 8-10 см завдовжки і мати хоча б 1-2 бруньки. Коріння, що обростає, потрібно зберегти.
Кореневі живці висаджуйте в пухкий родючий грунт. Зробіть невеликі борозенки (глибиною 5-10 см), укладіть у них живці один за одним без проміжків, засипте землею та полийте.
Влітку регулярно розпушуйте, поливайте і пропалюйте цю ділянку.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ