Рівненські сапери отримали "павучки", які рятують ноги від мін
Чотири голівки, які мають черевики, беруть на себе розподіл ваги сапера. Тож на кожну може спрацювати міна. Фактично сапер наступає на вибуховий пристрій не всією підошвою, а збоку. Тобто вибух спрямовується так, що більша частина вивільненої енергії не завдає школи саперу. Невелика частина, яка все ж спрямована на ногу, утримується черевиком — він армований, з кевларом, тож поглинає уламки.
Сапери розповідають: протимінне взуття допомагає зберегти кінцівки при наступі з більшістю протипіхотних мін. І хоч від травм повністю врятуватися не дозволяють, втім ампутації вдається уникнути.
“Основна перевага цього взуття у тому, що ми гарантовано можемо зберегти ногу, коли наступимо на протипіхотну міну, яка зазвичай призводить до втрати кінцівки. Ці боти дають майже стовідсоткову гарантію, що нога буде ціла. Вона може мати перелом один чи кілька, відкрити чи закритий, але все-одно медики зможуть врятувати ногу, і сапер матиме шанс на повноцінне життя,” - каже рятувальник ГУ ДСНС Рівненщини Влад Соколов.
Зараз рівненські сапери мають 20 пар такого взуття, яке передали благодійники. Втім, продовжують роботу, аби повністю закрити потребу у такому спорядженні. Адже воно насправді працює.
“Таке взуття повинно бути у кожного сапера України, за замовчуванням має стати частиною його оснащення. Адже є багато полів, які мінуються, наприклад, дистанційно, маленькими касетними боєприпасами, протипіхотними мінами, фугасами в тому числі” - каже піротехнік ГУ ДСНС Рівненщини Іван Яремчук.
Оцінив новинку і начальник навчального поля навчально-тренувального комплексу навчального пункту аварійно-рятувального загону ГУ ДСНС Рівненщини Михайло Марчук. У жовтні минулого року він працював на Донеччині з міношукачем, як раптом почув вибух. Рятувальнику відірвало ногу. Реабілітація тривала довго, але Михайло опанував рух на протезі й повернувся у Державну службу надзвичайних ситуацій. Тепер розповідає учням та студентам про вибухові пристрої та правила поводження з ними.
“Якби при розмінуванні місцевості в Краматорському районі Донеччини, де я був, ми мали таке взуття, то мою ногу б поламало, але вона б залишилась. Після повномасштабного вторгнення російської федерації таке протимінне взуття врятувало б багатьох людей. Комусь би зберегло від ампутації кінцівки, а комусь і життя. І потрібне воно не лише нашим піротехнікам, а й військовим зі Збройних сил України,” - каже Михайло Марчук.
Щоправда “павуки” не зовсім підходять для роботи у високій траві чи болоті, додають рятувальники.
“Насправді нам потрібно багато таких ботів, і ще більше — альтернативних. Таким чином ми зможемо закрити усі сектори — поля, ліси, болота,” - продовжує Влад Соколов.
Рівнянину, який вистрілив в око юнаку, загрожує до 8 років ув’язнення
Прокурори Рівненської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно жителя Рівного. Чоловіку інкримінують хуліганство із застосуванням пістолету, пострілом із якого він завдав тяжких тілесних ушкоджень.
переглядів: 14
Школи Рівного переводять класи на дистанційне навчання
У восьми закладах загальної середньої освіти Рівненської громади є класи, які навчаються дистанційно.
переглядів: 99
Реєстрація авто у Рівному тимчасово зупинена: що потрібно знати?
З 1 лютого 2025 року через технічні причини тимчасово призупинено прийом документів для отримання низки послуг сервісного центру МВС.
переглядів: 135
На Рівненщині судитимуть голову громади і двох його спільників: посадовців спіймали на хабарі
Прокурори Рівненської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно голови територіальної громади Рівненщини та двох його поплічників, яким інкримінують корупційні злочини.
переглядів: 120
Рання весна, міцні морози в лютому? Рівненські синоптики роз'яснили погодну ситуацію
Про особливості січня та прогноз погоди на останній місяць зими та весну 2025 року розповіли фахівці Рівненського обласного центру з гідрометеорології.
переглядів: 121