Ми у Facebook
22.01.2024, 18:27

Спільна дія Нацполіції та чеських правоохоронців призвела до затримання учасників злочинної організації

Зловмисники успішно створили мережу фішингових "сall-центрів" на території столиці, ошукали десятки іноземців, завдавши їм збитків практично на 2 мільйони чеських крон, що еквівалентно майже 3 мільйонам гривень. У результаті проведення другого етапу міжнародної спецоперації правоохоронці затримали одного з організаторів та вісьмох учасників цієї злочинної групи.
З'ясовано, що зловмисники створювали фішингові посилання для розповсюдження на чеських торгівельних інтернет-майданчиках. Їхні союзники з шахрайських "сall-центрів" в Києві переконували іноземців переходити за фейковими посиланнями для оплати товарів чи послуг.

Після введення платіжних даних на шахрайських ресурсах, інформація потрапляла до злочинців. Використовуючи конфіденційну інформацію, зловмисники здійснювали виведення грошей з рахунків власників на підконтрольні банківські картки або конвертували їх у криптовалюту.

Правоохоронці провели 29 обшуків, вилучили докази протиправної діяльності, зокрема комп'ютерну техніку і мобільні телефони. Поліцейські затримали трьох організаторів та п'ятьох виконавців.

Аналіз інформації, що містилася у вилученій техніці, дозволив правоохоронцям встановити ще одного організатора "схеми" та вісімох його спільників. 17 січня за силової підтримки працівників полку поліції особливого призначення проведено 12 обшуків у приміщеннях, які належали фігурантам, на території Києва та Дніпропетровської області. Захоплено комп'ютерну техніку, ноутбуки, мобільні телефони, банківські та сім-картки, а також робочі записи.

Організатора та вісімох виконавців затримали за статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України. Зловмисникам та їх раніше затриманим спільникам слідчі поліції Києва оголосили підозри, включаючи додаткові епізоди кримінальних правопорушень.

Дії фігурантів кваліфікуються залежно від їхньої участі у злочинній діяльності за кількома статтями Кримінального кодексу:

ч.ч. 4, 5 ст. 190 (Шахрайство);

ч.ч. 1, 2 ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);

ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж).



Наразі розглядається питання щодо обрання запобіжних заходів для нових фігурантів. Зловмисникам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Джерело: Департамент Кіберполіції





На правах реклами