В Україні розширили умови державної іпотечної програми «єОселя»
Можна придбати житловий будинок
Відтепер у рамках іпотечної програми «єОселя» можна придбати також житловий будинок. Під житловим будинком мається на увазі як індивідуальний будинок, так і блокований, — так званий котедж чи таунхаус.Раніше у доступний кредит можна купити лише квартиру у житловому будинку.
Житло, яке не можна взяти в іпотеку
Уточнено перелік житла, яке не можна взяти в іпотеку:-
- житловий будинок, прийнятий в експлуатацію раніше ніж за 10 років до дати укладення договору, якщо такий об'єкт нерухомості розташований в м. Києві або в обласному центрі;
- житловий будинок, прийнятий в експлуатацію раніше ніж за 3 роки до дати укладення договору іпотеки, для ВПО та інших громадян, які не мають житла, або житло яких менше за передбачену законодавством норму;
- майнові права на житловий будинок, що будується;
- житловий будинок, розташований на земельній ділянці, яка не належить до - земель житлової та громадської забудови;
- дачний або садовий будинок.
Площа будинку, який можна взяти в іпотеку
Так, нормативна площа житлового будинку, що надається для сім'ї з однієї особи (одинока особа), становить не більше ніж 62,5 кв. метра загальної площі та додатково 21 кв. метр — на кожного наступного члена сім'ї.Тобто, максимальна площа на сім'ю з 4-осіб — 125,5 кв.м.
Хто може отримати кредит на житло в межах програми і як подати заявку
Програма єОселя почала діяти з жовтня 2022 року. З того часу кредити на придбання житла отримали більш ніж 6 тисяч українських родин на загальну суму понад 9 мільярдів гривень.У межах програми отримати кредит на житло терміном до 20 років під 3% річних можуть військові, правоохоронці, медики, педагоги, науковці.
Під 7% — ветерани війни та члени їхніх сімей, сім'ї загиблих (померлих) ветеранів, а також захисників та захисниць України, ВПО, інші громадяни України, які не мають власної житлової нерухомості або у власності яких менше ніж 52,5 кв. метра для сім'ї з однієї особи та додатково 21 кв. метр на кожного наступного члена сім'ї.
Подати заявку можна через застосунок Дія.

Лаванда чи лавандин: як відрізнити та використовувати ароматну рослину

Лаванда давно відома своїм заспокійливим ароматом і декоративним виглядом. Проте часто під назвою «лаванда» продають також лавандин — схожий, але зовсім інший за властивостями гібрид. Розповідаємо, як відрізнити ці дві рослини, як правильно сушити букети та де можна використовувати лаванду в побуті.
переглядів: 310
Перелік безпечних місць для відпочинку в Дубенському районі

Літо — час відпочинку, релаксу і відновлення сил. Для жителів і гостей Дубенського району підготували перелік перевірених і безпечних місць для відпочинку біля води, де можна насолодитися теплими днями і відчути справжній комфорт.
переглядів: 301
Як убезпечити себе та близьких під негоди

Сезон літніх злив та гроз в Україні у розпалі, тому варто нагадати основні правила безпеки, які допоможуть уникнути нещасних випадків у період небезпечних погодних умов. Рятувальники просять громадян бути максимально обережними, зокрема під час грози, сильного вітру або злив.
переглядів: 229
Топ-5 найкращих IT-курсів для дітей в Україні

У світі, де цифровізація охоплює майже кожну сферу життя — від освіти до охорони здоров’я, від розваг до державного управління — інформаційні технології стають не просто актуальним напрямом, а стратегічною галуззю майбутнього.
переглядів: 253
Інноваційні підходи до внесення ЗЗР: безпечні рішення для аграріїв
Сучасне сільське господарство стикається з викликами, що вимагають інноваційних підходів для забезпечення стійкості та ефективності.
переглядів: 226