Ми у Facebook
01.02.2024, 09:10

Стрітенські свічки перетворюють на донат: чим особлива така свічка?

Стрітення Господнє – свято, що освітлює наші серця вогнями віри та благословення. У цей день за традицією люди освячують у храмах свічки — символ захисту від напасті.

Та вже кілька років поспіль справжнім захистом українців є Збройні сили та мужні воїни. Вони своєю витримкою, невтомністю, сміливістю оберігають від ворога, який прийшов у наші землі.

Українські волонтери — майстри на всі руки. Вони невтомно плетуть сітки, випікають печиво, готують консервоване тушковане м’ясо, в’яжуть шкарпетки і навіть більше. Нашим волонтерам під силу і генератор знайти, і старлінк, і автівку — усе, аби допомогти нашим захисникам.

Майстриня Тетяна Онищук власноруч виготовляє Стрітенські свічки. Розповідає, що процес створення не складний, потрібні лише гніт та вощина - тонкий восковий лист. Спершу гніт закріплюється на листку, притискаючи його до вощини. Так визначається висота свічки. А за тим поступово скручується листок вощини у трубочку. Краї міцно притискаємо, аби свічка не розкрутилася.



“Скручувати потрібно рівно і досить щільно, робити це краще теплими руками, аби матеріал легше піддавався. Часто на час виготовлення свічки я також запалюю одну, щоб вона горіла. Так створюється інша атмосфера. Коли вже гарно притиснули краї, свічку можна прикрасити стрічкою, мереживом чи сухостоєм,” - розповідає майстриня Тетяна Онищук.

Ідея виготовляти саме Стрітенські свічки у пані Тетяни з’явилася рік тому. Розповідає: допомагала військовим зібрати кошти для придбання такого необхідного автомобіля для протиповітряної оборони. Збір просувався дуже повільно, тож вирішила скреативити і створити щось власноруч. Її підтримали священнослужителі та друзі. Так і зародилась ідея створити щось спільне — і корисне і красиве.

Минулого року Тетяна виготовляла по 100 свічок на день. Їх продавала до свята, а на виручені кошти таки допомогла закрити потребу військових. Цьогоріч вирішила традицію продовжити. Тож кошти, отримані від продажу свічок, знову передасть військовим для купівлі автівки.



“У волонтерів немає такого поняття, що збір закритий. Якщо один збір закрили, то відразу є іще п’ять інші, на які потрібно допомогти знайти гроші. Вчора закрили один збір, сьогодні виникла інша потреба. Хлопці воюють щодня і потреби у них виникають щодня, тож і ми повинні їх підтримати,” - каже майстриня.

Зараз щовечора Тетяна робить по кілька десятків свічок, поряд завжди вірна помічниця — кішка Джавеліна. Жінка каже, чимало знайомих священників просять зробити свічки для храмів. Тут прихожани вже знають — ця свічка допомагає нашим військовим. Так вона перетворюється у донат на підтримку Збройних сил України.

Свічки пані Тетяни часто купують для того, аби освятити у храмі на свято Стрітення. Стрітення – одне з найбільших християнських свят, яке відзначається на 40-й день після Різдва, 2 лютого. Історія свята відома. Діва Марія принесла до Єрусалимського Храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження.

Протоієрей Свято-Покровського кафедрального собору Григорій Горбач розповідає: Стрітення Господнє — це свято зустрічі Бога зі своїм творінням. У цей день освячується вода, свічки.

“Згораючи, свічка дає тепло. І цим Бог дає зрозуміти, що кожна людина є тим світочем, який своєю добротою, своїми добрими вчинками, своєю жертвою, осяює все навколо. І якби сьогодні усі дотримувалися цих простих правил, світ був би добріший,” - каже священник.



Зі святом Стрітення пов’язано народних прикмет, свято символізує не тільки зустріч Старого і Нового Завітів та явлення немовляти Ісуса світові, а й з давніх-давен вважається зустріччю зими із весною. Стрітенська свічка - надзвичайний оберіг для кожної родини, який зберігається після освячення цілий рік та допомагає у найважчі періоди життя. Здавна вважається, що освячена на Стрітення свічка має неабияку силу, вона оберігає від біди, хвороб та горя. Люди вірили в її чудодійну здатність оберігати будинок від негоди, урожай – від граду і вітрів, а людину – від удару блискавки і хвороб. А в народі свічки звалися “громичними”, бо запалювали їх під час грози.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ