Ми у Facebook
06.02.2024, 07:46

Як батьки можуть допомогти дитині підготуватись до НМТ з української мови

Українська мова є обов’язковим предметом, іспит з якого потрібно буде складати майбутнім абітурієнтам. Багато дітей додатково займаються математикою чи приділяють увагу вивченню іноземної мови, думаючи, що українську і так добре знають. Вміти говорити українською мовою недостатньо для того, щоб отримати високий бал і успішно скласти тестування. Мало того, результат іспиту напряму впливає на перспективу вступу у вищі навчальні заклади. Зважаючи на це, потрібно якомога раніше починати підготовку, хоча б за рік до складання НМТ. Багатьом готуватись допомагає онлайн репетитор з української мови, адже це зручно і ефективно.

Поради батькам щодо моральної підтримки


Психологи кажуть, що кардинально змінювати звичний темп і спосіб життя дитини ні в якому разі не можна. Якщо ви плануєте найняти їй репетитора і завантажити додатковими заняттями, робіть це поступово. Також обов’язково прислухайтесь до перерахованих порад.

1. Донесіть дитині, що НМТ - важливий іспит, але від нього не залежить життя. Майбутній абітурієнт має знати, що якщо він не набере достатньо балів, “кінця світу” не буде. Завжди є альтернатива - можна підготуватись і скласти іспит наступного року.
2. Хваліть та підбадьорюйте дитину. Як можна частіше кажіть про те, як сильно ви вірите у свого сина чи доньку, як ним/нею пишаєтесь. Не сумнівайтесь в їх знаннях, старанності і рівні.
3. Організуйте пробну версію іспиту. Оберіть день і час, і попередьте інших членів родини. Знайдіть в інтернеті і роздрукуйте тестовий зошит минулого року, виділіть час і попросіть “комісію” слідкувати за тим, щоб абітурієнт не списував і не підглядав. Так дитина навчиться, як розподіляти час, і побачить, які теми досі залишаються “слабкими місцями”.
4. Ставтеся з розумінням. Якщо ваша дитина довго хворіла, тривалий період була на дистанційці чи просто більш здібна до точних наук, не вимагайте більше, ніж вона може. Якщо у знаннях є прогалини, як можна раніше знайдіть репетитора, який допоможе підготуватись.
5. Не створюйте жорсткі рамки. Не забороняйте дитині зустрічатися з друзями, ходити в кіно чи грати в ігри. Скрізь має бути баланс, і після занять у школі та з репетитором дитині вкрай необхідно добре відпочити.


Практичні поради


Щодо практичних порад, батькам рекомендується зробити наступні дії:

• забезпечити максимальний комфорт, створивши зручне робоче місце і зону для відпочинку;
• на період підготовки до іспиту відмовитись від змін у житті родини - придбання нової тварини, переїзд, ремонт і т.д.;
• з розумінням ставитись до графіка дитини - якщо їй зручно навчатись зранку, дозвольте їй це;
• дбати про повноцінне харчування - розумова діяльність напряму залежить від харчування, тому слідкуйте, аби в раціоні дитини було багато свіжих овочів та фруктів.

Також батькам варто володіти інформацією про іспит, і розмовляти з дитиною про нього, розповідаючи, що все не так страшно, як здається. НМТ проходить у вигляді тестування, тобто дитині на кожне питання надається декілька варіантів відповідей, серед яких лише одна правильна. Також в тесті будуть завдання на відповідність, і тут дитині потрібно навчитись не поспішати, а переглянути всі варіанти, і тільки потім зіставляти їх.

Що стосується підручників для підготовки, батьки можуть придбати такий для своєї дитини, пройти з нею разом перший варіант і побачити, скільки буде правильних відповідей. Так ви зрозумієте, чи потрібен дитині репетитор, чи їй буде достатньо уроків у школі. Вчителі рекомендують купувати спеціалізовані посібники для підготовки, які сертифіковані Міністерством освіти та розроблені фахівцями.

Можливість додаткових занять


В якості одного з перших етапів підготовки рекомендується організувати пробний тест вдома чи пройти з дитиною будь-які тести з української мови, наприклад, з НМТ минулих років. Так ви побачите, чи не розгубилась дитина, чи впевнена вона у своїх знаннях та відповідях. Якщо ні, і ви чітко бачите, що потрібна допомога, треба якомога швидше діяти. Майбутні абітурієнти зазвичай готуються до іспитів з репетиторами, як онлайн, так і офлайн. Також це можуть бути позаурочні заняття зі шкільним вчителем, можливо, одночасно з групою однокласників. В більшості підручників для підготовки є не лише тести, але й теорія, тому в принципі при наявності часу батьки можуть самостійно допомогти дитині підготуватись.

На правах реклами

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ