Ми у Facebook
11.02.2024, 21:14

Електронний кабінет військовозобов'язаного: на що варто звернути увагу

Після прийняття нового законопроекту в Україні очікується запуск електронного кабінету для призовників. Поки не відомо, як саме буде функціонувати цей кабінет, але він має об'єднати всі дані про особу та спростити мобілізаційний процес.
Про це повідомив юрист Сергій Савинський у інтерв'ю «РБК-Україна».

Він зауважив, що наразі складно робити точні прогнози, оскільки норми законопроекту ще не повністю узгоджені між собою. Проте вже зараз відомо, що після набрання чинності закону, військовозобов'язані матимуть 60 днів для реєстрації у електронному кабінеті.

«Коли запустять офіційний реєстр, повинна бути належна комунікація. До всіх громадян повинні донести інформацію. Як мінімум, на сайті Верховної Ради та профільних міністерств повинно бути відображено, що є такий реєстр», - наголосив юрист.

Згідно з його думкою, ідентифікація особи може проводитися за допомогою КЕП (кваліфіковані електронні підписи), Дія.Підпису або у ЦНАП, де військовозобов'язаним буде створено кабінет. При цьому незареєстроване обхід реєстрації буде вважатися порушенням закону про мобілізацію, за що передбачається штраф.

За словами Савинського, слід також враховувати обставини, на які людина не має впливу. Крім того, існують питання щодо того, хто буде управляти цими даними і чи можуть вони бути передані третім особам.

Крім того, можна чекати на багато запитань щодо реєстрації - зауважує юрист

Експерт згадав, що на початку повномасштабної війни поширювалися чутки про те, що в військкоматах на територіях, де наступали росіяни, масово знищували документи військовозобов'язаних, щоб окупанти не отримали доступ до них.

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ