Ми у Facebook
13.02.2024, 14:30

Визначили категорії пенсіонерів, які матимуть вищі виплати

Українці старше 60 років, які тимчасово відмовляються від отримання пенсійних виплат, незалежно від того, працюють вони далі чи ні, можуть самостійно значно підвищити розмір отримуваних пенсій.
Є два варіанти розвитку подій. Перший - це продовжити працювати.

"Згідно з чинним законодавством, якщо громадянин чи громадянка вирішують і надали працювати після 60 років та паралельно отримувати пенсію, це підвищить страховий стаж, але не вплине позитивно на суму виплат.

Однак якщо пенсіонер відмовляється від пенсії та залишається на роботі, виплати зростатимуть щомісяця на 0,75%. Таким чином, за 10 років роботи та виходу на пенсію у 70 років щомісячний приріст становитиме вже 90%." - розповіли представники Пенсійного фонду України (ПФУ) в ефірі телемарафону.

Варіант другий - не працювати. Якщо відмовитись від отримання пенсії, але при цьому не продовжувати працювати. В такому разі щомісяця пенсійна виплата зростатиме на 0,5%.

"Тобто якщо пенсія у 60 років становить 5 тис. грн, то через п’ять років громадянин отримуватиме вже 6,5 тис. грн." - кажуть спеціалісти.

На правах реклами