Ми у Facebook
23.02.2024, 16:18

Українські військові та поліцейські отримають нові пільги: що передбачено законопроєктом

Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт № 10313, спрямований на забезпечення соціального захисту військовослужбовців та поліцейських.
Цей документ містить ряд інноваційних заходів, спрямованих на підтримку цих груп осіб. У нашій статті ми розглянемо деталі цих нововведень, які можуть покращити якість життя військових та поліцейських.

Міністерство оборони України роз'яснило, що передбачає законопроєкт та які проблеми він спрямований на вирішення:

Нові можливості для батьків. Тепер військовослужбовці можуть скористатися одноразовою відпусткою при народженні дитини зі збереженням свого грошового забезпечення. Це дозволить бути поруч з сім'єю в цей важливий період.

Медична допомога для поранених. Військові, які отримали поранення, тепер мають можливість лікуватися за кордоном понад чотири місяці, якщо це необхідно за рішенням ВЛК. Це дозволить забезпечити найкращу можливу медичну допомогу та реабілітацію.

Запобігання дискримінації та сексуального насильства. Законопроєкт містить норми, що запобігають будь-якій формі дискримінації та насильства в армії та поліції.

Підтримка духовності військових. Тепер дозволяється прийняття цивільних на посади капеланів. Це забезпечить військовим психологічну та духовну підтримку у складних ситуаціях.

Крім того, цей законопроєкт також включає в себе нові повноваження для державних органів з питань гуманітарної допомоги, спрямованих на контроль якості наданої допомоги.

На правах реклами