Периферичні вазодилататори: види та дія
Як працюють периферичні вазодилататори
На механізм дії впливають властивості основної активної речовини:
1. Цилостазол і нікотинат інозитолу — розширюють артерії, які постачають кров у ноги. Цилостазол також покращує кровообіг, запобігаючи злипанню та зсіданню тромбоцитів.
2. Нафтидрофурил — блокатор рецепторів серотоніну, який розширює кровоносні судини. Покращуючи кровотік, що дозволяє організму краще використовувати кисень, доступний у крові.
3. Ніфедипін — блокатор кальцієвих каналів. Іноді його використовують для лікування високого кров'яного тиску, але він також розширює судини й не дає їм спазмуватися або звужуватися.
4. Моксисиліт — альфа-блокатор, який розслаблює кровоносні судини, що своєю чергою підтримує кровопостачання пальців рук, ніг, вух чи носа.
5. Пентоксифілін — зменшує густоту крові, завдяки чому вона легше тече, особливо у дрібних кровоносних судинах рук і ніг.
Застосування препарату залежить від діагнозу.

Який периферичний вазодилататор зазвичай призначають
Використання в медичній практиці ґрунтується на результатах клінічних досліджень, які підтвердили ефективність кожної речовини в певному випадку:
1. Захворювання периферичних артерій (ЗПА) — нафтидрофурил, але тільки людям із кульгавістю, викликаною ЗПА. Інші периферичні вазодилататори зазвичай не призначають, оскільки мало доказів їхньої ефективності. Однак іноді можна використовувати цилостазол при ЗПА у пацієнтів, які не реагують на інші способи лікування.
2. Хвороба Рейно — ніфедипін. Рекомендується для зменшення кількості та тяжкості вазоспастичних нападів, коли звужуються (стискаються) кровоносні судини. Іноді, якщо побічні ефекти ніфедипіну непереносні, лікар може розглянути можливість призначення інших блокаторів кальцієвих каналів, таких як нікардипін, амлодипін або фелодипін. У поодиноких випадках призначається нафтидрофурил або інозитол нікотинат.
При цьому ліки можуть використовуватися в разі атеросклеротичної та дисциркуляторної енцефалопатії, ішемічного церебрального інсульту та інших порушень периферичного кровообігу.
На правах реклами
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

10 липня небо освітить повня у Козерозі: що потрібно знати про "Оленячий Місяць" 10 липня та як використати його енергію

У четвер, 10 липня 2025 року, небо освітить повний Місяць, який цього разу сяє у знаку Козерога. Це явище, відоме як «Оленячий Місяць» (Buck Moon), обіцяє потужний заряд енергії, що підштовхуватиме до змін, особливо у професійній сфері. Астрологи стверджують, що це ідеальний час для позбавлення від старого багажу та відкриття дверей для нових можливостей.
переглядів: 18
Варення з кабачків та лимона - покроковий рецепт нестандартного десерту

Забудьте про традиційні закрутки! Цей рецепт варення з кабачків з лимоном — справжня знахідка для тих, хто прагне здивувати себе та своїх близьких нестандартними, але надзвичайно смачними домашніми заготівлями.
переглядів: 82
Що варто знати про нові правила перевезення тварин в міжміських автобусах ?

7 липня 2025 року Кабінет Міністрів України зробив значний крок назустріч комфорту та безпеці пасажирів з тваринами, схваливши зміни до Постанови №176. Вперше в історії країни встановлено єдині, чіткі правила перевезення домашніх улюбленців у міжміському та міжнародному автобусному сполученні.
переглядів: 160
Скільки коштує оренда житла в Рівному: високі ціни, менший попит і ризики шахрайства

Станом на липень 2025 року Рівне утримує позиції в переліку міст із найдорожчою орендою житла в Україні. Так, середня вартість однокімнатної квартири становить 12 000 гривень, а за словами експертів, у центрі міста нерідко просять і більше — до 13 тисяч.
переглядів: 242
Чим корисна лаванда і кому її приймати не можна?

У сезон цвітіння лаванди давайте поговоримо про корисні властивості цієї красивої та запашної квітки.
переглядів: 1817