Ми у Facebook
16.04.2024, 18:00

Мобілізація автівок: у кого можуть вилучити транспортний засіб?

У статті ми детально розберемо, у кого та за яких умов можуть вилучити транспортний засіб згідно з новим законом про мобілізацію.
- Обсяги транспортних засобів за типами та марками, які планують залучити під час мобілізації встановлюють місцеві держадміністрації відповідно до Мобілізаційного плану України.
- Вилучити транспортний засіб можуть ТЦК, СБУ чи ГУР.
- Вилучати авто на потреби ЗСУ можуть у тих українців, які мають більше одного транспортного засобу. Перед цим повинні провести оцінку ринкової вартості автомобіля, і будуть забирати той, який більше підходить для оборонних потреб.
- Транспортний засіб заборонено відправляти в інший регіон або за межі України. Тобто, якщо авто, наприклад, вилучили на Київщині, його не можна відправляти до Дніпропетровської області – і навпаки.
- Заборонено передавати права власності на транспортний засіб, здавати його у довгострокову оренду або використовувати як заставу.
- Повернути транспортний засіб власнику повинні протягом 30 днів після оголошення демобілізації. Порядок компенсації збитків, заподіяних транспортним засобам повинен визначити Кабмін.

На правах реклами