Як будуть роздаватися повістки за новим законопроєктом
Важливо зазначити, що розпорядження мало містити підпис керівника ТЦК, список осіб, яких він викликає до військкомату, і осіб, яким довіряють вручення повістки. Якщо цього не було, повістку можна було проігнорувати.
Тепер все змінилося через новий законопроєкт, підписаний президентом Володимиром Зеленським. Ось що міститься в повістці для військовозобов'язаного тепер:
інформація про особу;
назва ТЦК;
мета виклику до ТЦК;
місце, дата і час, коли треба з'явитися за викликом;
підпис посадової особи, яка видала повістку;
номер повістки, за яким її зареєстровано;
список санкцій за відсутність.
Вимога щодо підпису керівника ТЦК зникла - тепер повістку може вручити будь-хто військового зразка, будь-де і навіть в електронному вигляді. У законопроєкті зазначено, що якщо повістку до військкомату (ТЦК) не вручено особисто, вона все одно вважається врученою.
Що робити, якщо вручили повістку на вулиці - як поводитися з ТЦК
Юрист Ростислав Кравець у коментарі для Знай.UA пояснив, як діяти, якщо дали повістку на вулиці - що робити і що не робити. Найгірший варіант - почати конфлікт, використовувати фізичну силу або втікати від ТЦК. Використовуйте законні засоби, щоб відмовитися від повістки на вулиці - військові не мають права перевіряти ваші документи без участі представника Національної поліції. Якщо люди в уніформі хочуть їх перевірити - потрібно телефонувати за номером 102 і чекати прибуття правоохоронців.
Другий важливий момент - повістка повинна бути заповнена заздалегідь, а не вручатися "на коліні" просто перед військовозобов'язаним. Кравець пояснює:
Це означає, що вони подивилися на ваші документи, занесли ваші дані в повістку і вручають документ. Але це незаконно. Таку повістку можна не приймати! Повідомте про це негайно поліцію, а якщо потрібно - викличте на місце слідчо-оперативну групу.
Якщо вам вручили повістку і вас не відпустили до військкомату, а забрали силоміць в машину, адвокат радить діяти наступним чином:
викликати поліцію будь-якими можливими засобами й повідомити про порушення закону (ніхто не має права без вашої згоди забирати вас куди-небудь);
вимагати присутності адвоката, пояснення причин вашої затримки;
не підписувати жодних документів;
не проходити ЛКК, поки не отримаєте письмове пояснення причин вашого обмеження свободи.
Звісно, ніколи не давайте жодних хабарів, не намагайтеся підкупати співробітників ТЦК або домовлятися з ними. Використовуйте всі доступні можливості, щоб зв'язатися з родичами та друзями, повідомте їх про ваше незаконне утримання у ТЦК - ваші близькі можуть звернутися до суду.

В Україну повернули тіло журналістки Вікторії Рощиної, загиблої в російському полоні

В Україну повернули тіло журналістки Вікторії Рощиної, яка померла в полоні у Росії.
переглядів: 359
У застосунку «Резерв+» з’явилися нові можливості

Користувачі можуть оперативно дізнаватися про зміни у реєстрі «Оберіг» та отримувати розширену інформацію про власні облікові дані.
переглядів: 557
Окупанти обстріляли Мирноград: загинули троє цивільних

Російські війська завдали ударів по приватному сектору Мирнограда на Донеччині, внаслідок чого загинули троє мирних жителів. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора.
переглядів: 436
В Україну повертається тепло, але синоптики попереджають про зміну погоди наприкінці тижня

У середу, 23 квітня, на більшій частині території України збережеться тепла та суха погода. Місцями можливі короткочасні опади. Температура повітря підніметься до +26°C.
переглядів: 466
Заповіт Папи Франциска: повен текст

Папа Франциск залишив заповіт, у якому, зокрема, розпорядився про власний похорон.
переглядів: 509