Як будуть роздаватися повістки за новим законопроєктом
Важливо зазначити, що розпорядження мало містити підпис керівника ТЦК, список осіб, яких він викликає до військкомату, і осіб, яким довіряють вручення повістки. Якщо цього не було, повістку можна було проігнорувати.
Тепер все змінилося через новий законопроєкт, підписаний президентом Володимиром Зеленським. Ось що міститься в повістці для військовозобов'язаного тепер:
інформація про особу;
назва ТЦК;
мета виклику до ТЦК;
місце, дата і час, коли треба з'явитися за викликом;
підпис посадової особи, яка видала повістку;
номер повістки, за яким її зареєстровано;
список санкцій за відсутність.
Вимога щодо підпису керівника ТЦК зникла - тепер повістку може вручити будь-хто військового зразка, будь-де і навіть в електронному вигляді. У законопроєкті зазначено, що якщо повістку до військкомату (ТЦК) не вручено особисто, вона все одно вважається врученою.
Що робити, якщо вручили повістку на вулиці - як поводитися з ТЦК
Юрист Ростислав Кравець у коментарі для Знай.UA пояснив, як діяти, якщо дали повістку на вулиці - що робити і що не робити. Найгірший варіант - почати конфлікт, використовувати фізичну силу або втікати від ТЦК. Використовуйте законні засоби, щоб відмовитися від повістки на вулиці - військові не мають права перевіряти ваші документи без участі представника Національної поліції. Якщо люди в уніформі хочуть їх перевірити - потрібно телефонувати за номером 102 і чекати прибуття правоохоронців.
Другий важливий момент - повістка повинна бути заповнена заздалегідь, а не вручатися "на коліні" просто перед військовозобов'язаним. Кравець пояснює:
Це означає, що вони подивилися на ваші документи, занесли ваші дані в повістку і вручають документ. Але це незаконно. Таку повістку можна не приймати! Повідомте про це негайно поліцію, а якщо потрібно - викличте на місце слідчо-оперативну групу.
Якщо вам вручили повістку і вас не відпустили до військкомату, а забрали силоміць в машину, адвокат радить діяти наступним чином:
викликати поліцію будь-якими можливими засобами й повідомити про порушення закону (ніхто не має права без вашої згоди забирати вас куди-небудь);
вимагати присутності адвоката, пояснення причин вашої затримки;
не підписувати жодних документів;
не проходити ЛКК, поки не отримаєте письмове пояснення причин вашого обмеження свободи.
Звісно, ніколи не давайте жодних хабарів, не намагайтеся підкупати співробітників ТЦК або домовлятися з ними. Використовуйте всі доступні можливості, щоб зв'язатися з родичами та друзями, повідомте їх про ваше незаконне утримання у ТЦК - ваші близькі можуть звернутися до суду.
У 2025 році можуть створити трибунал для росії
Спеціальний трибунал за злочин агресії Росії проти України може бути створений у 2025 році.
переглядів: 45
Поляки готуються до ексгумаційні роботи жертв Волинської трагедії
Важлива історична подія відбудеться на Тернопільщині. У селі Пужники розпочнуться ексгумаційні роботи, спрямовані на вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії.
переглядів: 127
Перші винищувачі Mirage 2000 вже в Україні
Українська армія отримала потужне посилення – перші французькі винищувачі Mirage 2000. Про це повідомив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.
переглядів: 301
СБУ застерігає: російські спецслужби вербують українців для диверсій
СБУ попереджає про нову небезпечну тактику ворога. Російські спецслужби намагаються залучати українців до диверсійної діяльності, а потім ліквідувати їх як свідків.
переглядів: 280
Уряд розширив перелік критично важливих професій для бронювання від мобілізації
Нове рішення РНБО дозволить більшій кількості українців, які працюють на критично важливих для країни підприємствах, уникнути призову на військову службу.
переглядів: 287