Що значить вислів "30 срібників"

Напевно, Іуда мріяв про земного царя, того, хто ввійде в Єрусалим, дасть перемогу народові, прожене кесаря з його військами, сяде в Єрусалимі на престолі, а він буде при ньому «міністром фінансів»… Але Ісус чітко дав зрозуміти, що цього не буде. Господь постійно говорить, що Йому належить постраждати, що Його мають вбити. Іуда бачить до чого все йде. Він розуміє, що потрібно шукати якийсь «вихід». Тому йде до первосвященників і запитує: «Що хочете дати мені, – і я вам видам Його? Вони запропонували йому тридцять срібників. І відтоді він шукав нагоди, щоб видати Його» (Мф. 26: 15 – 16).
Так збулося пророцтво старозавітного пророка Захарії, який говорить: «І сказав мені Господь: кинь їх у церковну скарбницю, – висока ціна, в яку вони оцінили Мене! І взяв Я тридцять срібників і кинув їх у дім Господній для гончара» (Зах. 11: 13).
30 срібників – це скільки?
Срібник – це срібний сикль (євр. «шекель»). Кожний срібник дорівнював 4 драхмам (тетрадрахмі). В Новому Завіті зустрічаємо свідчення, що 1 день праці найманого робітника коштував 1 динарій (це старовинна римська монета, яка в часи Христа дорівнювала 1 драхмі). Тобто, 30 срібників – це, умовно, оплата праці пастухові чи працівникові на виноградниках (Мф. 20: 2) за 120 днів, тобто за 4 місяці, за квартал праці звичайного робітника.
Водночас, у старозавітному законі йдеться про те, що якщо хтось уб՚є чужого раба, то він має дати господареві компенсацію в розмірі 30 срібників. Тож, це не була на той час якась надзвичайно велика сума. І коли первосвященники оцінили життя Ісуса Христа в 30 срібників, то цим вони ще раз висловили стосовно Нього свою зневагу, давши за Нього «ціну» раба.
Що сталося з іудиними 30-ма срібниками?
Про це детально сказано в Євангелії від Матфея: «Тоді Іуда, що зрадив Його, побачивши, що Він засуджений, і розкаявшись, повернув тридцять срібників первосвященикам та старійшинам, кажучи: згрішив я, зрадивши кров невинну. Вони ж сказали йому: що нам до того? Гляди сам. І, кинувши срібники в храмі, він вийшов, пішов і удавився. Первосвященики ж, взявши срібники, сказали: не дозволено класти їх у скарбницю церковну, тому що це ціна крови. І, скликавши раду, купили за них землю гончареву для погребіння подорожніх. Тому і зветься земля та «землею крови» до цього дня. Тоді збулося сказане пророком Єремією, який говорить: і взяли тридцять срібників, ціну Оціненого, Якого оцінили сини Ізраїля, і дали їх за землю гончареву, як сказав мені Господь» (Мф. 27: 3 – 10).
На всі віки Іуда Іскаріотський став уособленням зрадництва, а його ці 30 срібників – символічною ціною за всяку зраду. Нехай протягом історії людства імена зрадників були різними, та й грошові винагороди значно вищими, але всі вони назавжди будуть називатися іудами, а їхні зрадницькі здобутки – срібниками, за які колись купили «землю крові»…
За повідомлення з офіційної сторінки ПЦУ у мережі Фейсбук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що означає поняття "Фарисейство"?
Що таке "Каїнова душа"?
Ким же насправді була свята Марія Магдалина?

життя, Православна Церква України, ПЦУ, біблійні фразеологізми
Найстаріший рівнянці виповнилося 104 роки

Свій 104-й день народження нещодавно відзначила одна з найповажніших мешканок Рівненської міської територіальної громади — Марія Семенівна.
переглядів: 273
Підтримайте петицію про присвоєння звання Героя України (посмертно) Михайлу Тишковцю

Усіх небайдужих закликають долучитися до підписання петиції про присвоєння звання Героя України (посмертно) Михайлу Віталійовичу Тишковцю — мужньому воїну, патріоту та вірному синові України з Рівненщини, який віддав своє життя за свободу нашої держави.
переглядів: 291
Відомий комік Віктор Розовий розлучається з рівненчанкою

Пара одружилася у березні 2024 року, однак після важкого року прийняла рішення розійтись.
переглядів: 322
Свята, іменини та прикмети 16 травня

1178 день від початку повномасштабного вторгнення в Україну.
переглядів: 298
На Рівненщині прогнозують заморозки: оголошено помаранчевий рівень небезпеки

Сьогодні на території Рівненської області очікується хмарна погода з проясненнями.
переглядів: 374