Ми у Facebook
19.05.2024, 20:30

В Україні може зрости тариф на воду: скільки коштуватиме куб

В Україні активно обговорюється можливе підвищення тарифів на електроенергію для населення. Але з 1 червня 2024 року може також піднятися вартість водопостачання.
За прогнозами, ціна за кубометр води може досягти 100-150 гривень.

Про це повідомляє "Вікна".

Чому можуть зрости тарифи на воду
Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій, пояснює, що підвищення тарифів на воду зумовлене значними боргами водоканалів перед енергопостачальниками. Крім того, тариф не переглядався вже три роки.

В Україні немає єдиного тарифу на воду, оскільки його встановлюють місцеві водоканали. Наразі середня вартість кубометра води складає 40-60 гривень. Проте після очікуваного підвищення з 1 червня 2024 року тариф може зрости до 100-150 гривень за кубометр.

Головною причиною є значні борги, які зросли після підвищення цін на електроенергію у 2023 році. Водоканали заборгували енергопостачальникам приблизно 8 мільярдів гривень.

Директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко також зазначає, що є всі підстави для перегляду тарифів на воду. Наразі водоканали в Україні працюють на межі своїх можливостей, а вся система водозабезпечення перебуває під загрозою.

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ