Що їсти в спекотні дні, а яких продуктів варто уникати?
Доповнити раціон легкозасвоюваним білком можна бобовими. Свіжа квасоля тут чудово підходить і найсмачніша влітку.
Що найкраще їсти влітку?
Всі овочі та фрукти, багаті водою, ідеально підходять для спекотної погоди. Варто їсти диню, кавун, цитрусові, а також свіжі, сирі помідори та огірки. З них можна приготувати смачні лимонади, які чудово зволожать нас у спекотні дні. Бажано додати листочки м’яти, які посилять охолоджуючий ефект напою.
Багато людей, шукаючи способів охолодитися в спекотні дні, звертаються до Азії. У таких країнах, як Китай, Таїланд, Японія та Корея, літо може бути особливо спекотним. Незважаючи на це, вони все ще їдять гостру їжу, яка в Європі вважається зігріваючою. Відповідно до традиційної китайської медицини, влітку на наших столах повинні домінувати листя салату, огірки, редис, цукіні, селера, брокколі та спаржа. Варто вибирати всі види цитрусових, а також дині та кавуни, які багаті водою. Також рекомендується їсти йогурт, білий перець, морепродукти, морські водорості та бобові.
Яких страв варто уникати в жарку погоду?
У спекотну погоду варто уникати специфічних продуктів, які можуть викликати відчуття перегріву або тяжкості. Перш за все, варто відмовитися від важкоперетравлюваної і жирної їжі. Всупереч видимості, замість того, щоб принести літню порятунок, смажена ковбаска чи бекон довго тяжітимуть над вашим шлунком. Так само вам слід уникати фаст-фуду , який одночасно жирний і важко засвоюється. Також до «заборонених» продуктів можна віднести популярні солоні закуски, такі як горішки в паніровці, смажені горіхи та насіння, начос або чіпси, приготовані у фритюрі.
Якщо хочеться солодкого, краще відмовитися від тістечок, тістечок або шоколаду, які важко перетравлюються і жирні. Варто потягнутися до фруктових солодощів, які легше засвоюються та багаті вітамінами та мінералами. Те ж саме стосується морозива, яке часто буває жирним і калорійним. Крім того, у спекотну погоду не рекомендується їсти дуже холодну їжу, а також пити напої з льодом.
Гострі спеції, такі як чилі, перець або імбир, не рекомендуються в спекотні дні в країнах з високою вологістю повітря. Вони розігрівають тіло та викликають потовиділення.
У спекотну погоду варто відмовитися від усіх сечогінних напоїв, а отже, обмежити кількість споживаної кави, чаю і, перш за все, алкоголю. Їх споживання посилює роботу сечовидільної системи і, як наслідок, може призвести до повільного зневоднення організму, що не є бажаним ефектом у спекотні дні.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
10 лютого: день пам’яті святого мученика Харлампія - захисника від хвороб
![](/images/articles/2/small/1739130469.jpg)
Сьогодні, 10 лютого, православні християни вшановують пам’ять святого мученика Харлампія. Він жив у ІІІ столітті та служив єпископом у місті Магнезія (сучасна Туреччина). Його життя припало на період жорстоких гонінь християн за правління римського імператора Септимія Севера (193–211 рр.).
переглядів: 130
Буде ще холодніше: прогноз погоди на понеділок, 10 лютого
![](/images/articles/2/small/1739116925.jpg)
Одягайтеся тепло - у понеділок на території Рівненської області синоптики прогнозую морозну погоду.
переглядів: 260
Як навчитись швидко прибирати: поради, які спростять життя
![](/images/articles/2/small/1618058105.jpg)
Прості поради для легкого прибирання.
переглядів: 246
Бебі-бокс або гроші: у 2025 році батьки можуть обрати формат отримання "Пакунку малюка"
![](/images/articles/2/small/1738997011.jpg)
Уряд України ухвалив важливе рішення, яке полегшить життя молодим сім’ям. У 2025 році батьки немовлят зможуть отримати грошову компенсацію замість традиційного "пакунка малюка".
переглядів: 413
Чи переводимо годинники у 2025 році на літній час?
![](/images/articles/2/small/1738686590.jpg)
Українці досі не знають напевне, чи доведеться їм переводити годинники на літній час у 2025 році. У чому причина?
переглядів: 1051