Чи можуть забрати житло в ухилянта за несплату штрафу від ТЦК?
- Якщо у вас не встановлена Дія, або ви не моніторите інфомацію про себе через Автоматизовану систему виконавчого провадження, оперативно ви про це не дізнаєтеся і повідомлення про те, що вас оштрафували може йти до вас довго.
Порада: дізнатися про штраф можна через Дію, яка відображає інформацію про виконавчі провадження. Якщо ви не хочете користуватися Дією (в нинішній час- мудре рішення), взнати інформацію можна через Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП), або Опендатабот (але тут ця функція платна).
Після того, як вас притягнули до відповідальності, виконавчий документ передають виконавцеві, який блокує всі ваші банківські рахунки, та накладає арешт на рухоме та нерухоме майно (авто, квартиру/будинок, земельні ділянку, інше).
- Якщо на банківських рахунках є гроші – їх спишуть у рахунок погашення боргу. Якщо грошей немає – арешт буде висіти на вашому майні, до того часу, поки ви не сплатите борг, або не вирішите питання через суд.
- Відповідно у вас з’являється вилка: - або сплатити штраф, або оскаржити його. Якщо у вас немає коштів чи бажання сплачувати штраф, і вам шкода грошей на юристів, ви також можете нічого не робити, але у цьому випадку – чекайте наслідків.
- Якщо ви не оскаржуєте накладення штрафу і не вживаєте ніяких дій щодо оновлення у ТЦК своїх даних, рано чи пізно вам прилетить наступний штраф. І так до нескінченості. Штрафів може бути багато. Їх кількість необмежена.
Щоб вами серйозно зайнялася виконавча служба потрібно назбирати штрафів на суму 160 тисяч гривень.
Це потрібно щоб вас оштрафували 6 разів (вперше на 17 тис. грн. і 6 наступних разів на 25 тис. грн.)
160 тис. грн., це 20 розмірів мінімальної зарплати – гранична межа, після якої можливе звернення стягнення на житло боржника.
- Тобто якщо у вас немає автомобіля, або якогось іншого дешевшого за квартиру майна, на яке може накласти руку виконавець, візьмуться за вашу квартиру.
А тепер практика від юриста:
- невідомо з якою оперативністю будуть виписуватися штрафи, однак, щоб зібрати 6 штрафів однозначно повинно пройти кілька місяців.
- навала штрафів від ТЦК якщо не паралізує, то значно ускладнить роботу виконавчої служби, і відповідно поки у виконавця до вас дійдуть руки, пройде певний час.
- виконавець щоб ви розуміли, не горить бажанням забирати вашу квартиру. Вони там взагалі не горять бажанням хоч щось робити – зарплата маленька, роботи багато і т.п. Відповідно якщо ви матимете намір закрити борг і будете сплачувати у місяць хоча б по кілька тисяч – проблем у вас виникнути не повинно, оскільки реалізація майна процес тривалий, складний, а якщо задатися бажанням зупинити/ускладнити його з допомогою юриста, це цілком можливо.
З метою залякати загал, очевидно буле проведено кілька показових справ, де за борги перед ТЦК заберуть житло, однак, як можна зрозуміти з викладеного вище сам боржник своєю бездіяльністю повинен цьому дуже посприяти.
Висновок: коли ви отримали штраф – головне не сидіти склавши руки. Слід або сплатити його, або оскаржувати. Не будете робити нічого – так, квартиру можуть відібрати.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Якщо строк оскарження пропущено – можна клопотати про його поновлення. Перспективи поновлення строку залежать від вашої індивідуальної ситуації.
Станом на сьогодні є багато позитивних, на користь громадян судових рішень, які скасовують постанови про накладення штрафів від ТЦК. Тобто ситуацію в юридичній площині в цій сфері можна охарактеризувати, як стриманий оптимізм.

Масована нічна атака в ніч на 9 липня: вибухи в кількох областях

Ніч на 9 липня в Україні виявилася однією з найнапруженіших за останній час. По всій країні кілька разів оголошувалася масштабна повітряна тривога. Росія піднімала у небо літаки МіГ-31К, з яких традиційно запускають ракети типу «Кинджал». Крім того, моніторингові ресурси повідомляють про надмасовану атаку дронами-камікадзе — одна з найбільших за час повномасштабної війни.
переглядів: 13
Що в Україні святкують 8 липня

8 липня українці відзначають одразу кілька подій, що мають як духовне, так і світське значення. Цей день поєднує в собі релігійні традиції, професійні свята та іменини, які мають глибокий символізм і людське тепло.
переглядів: 71
10 липня небо освітить повня у Козерозі: що потрібно знати про "Оленячий Місяць" 10 липня та як використати його енергію

У четвер, 10 липня 2025 року, небо освітить повний Місяць, який цього разу сяє у знаку Козерога. Це явище, відоме як «Оленячий Місяць» (Buck Moon), обіцяє потужний заряд енергії, що підштовхуватиме до змін, особливо у професійній сфері. Астрологи стверджують, що це ідеальний час для позбавлення від старого багажу та відкриття дверей для нових можливостей.
переглядів: 181
Варення з кабачків та лимона - покроковий рецепт нестандартного десерту

Забудьте про традиційні закрутки! Цей рецепт варення з кабачків з лимоном — справжня знахідка для тих, хто прагне здивувати себе та своїх близьких нестандартними, але надзвичайно смачними домашніми заготівлями.
переглядів: 187
Що варто знати про нові правила перевезення тварин в міжміських автобусах ?

7 липня 2025 року Кабінет Міністрів України зробив значний крок назустріч комфорту та безпеці пасажирів з тваринами, схваливши зміни до Постанови №176. Вперше в історії країни встановлено єдині, чіткі правила перевезення домашніх улюбленців у міжміському та міжнародному автобусному сполученні.
переглядів: 232