Чи можуть забрати житло в ухилянта за несплату штрафу від ТЦК?
- Якщо у вас не встановлена Дія, або ви не моніторите інфомацію про себе через Автоматизовану систему виконавчого провадження, оперативно ви про це не дізнаєтеся і повідомлення про те, що вас оштрафували може йти до вас довго.
Порада: дізнатися про штраф можна через Дію, яка відображає інформацію про виконавчі провадження. Якщо ви не хочете користуватися Дією (в нинішній час- мудре рішення), взнати інформацію можна через Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП), або Опендатабот (але тут ця функція платна).
Після того, як вас притягнули до відповідальності, виконавчий документ передають виконавцеві, який блокує всі ваші банківські рахунки, та накладає арешт на рухоме та нерухоме майно (авто, квартиру/будинок, земельні ділянку, інше).
- Якщо на банківських рахунках є гроші – їх спишуть у рахунок погашення боргу. Якщо грошей немає – арешт буде висіти на вашому майні, до того часу, поки ви не сплатите борг, або не вирішите питання через суд.
- Відповідно у вас з’являється вилка: - або сплатити штраф, або оскаржити його. Якщо у вас немає коштів чи бажання сплачувати штраф, і вам шкода грошей на юристів, ви також можете нічого не робити, але у цьому випадку – чекайте наслідків.
- Якщо ви не оскаржуєте накладення штрафу і не вживаєте ніяких дій щодо оновлення у ТЦК своїх даних, рано чи пізно вам прилетить наступний штраф. І так до нескінченості. Штрафів може бути багато. Їх кількість необмежена.
Щоб вами серйозно зайнялася виконавча служба потрібно назбирати штрафів на суму 160 тисяч гривень.
Це потрібно щоб вас оштрафували 6 разів (вперше на 17 тис. грн. і 6 наступних разів на 25 тис. грн.)
160 тис. грн., це 20 розмірів мінімальної зарплати – гранична межа, після якої можливе звернення стягнення на житло боржника.
- Тобто якщо у вас немає автомобіля, або якогось іншого дешевшого за квартиру майна, на яке може накласти руку виконавець, візьмуться за вашу квартиру.
А тепер практика від юриста:
- невідомо з якою оперативністю будуть виписуватися штрафи, однак, щоб зібрати 6 штрафів однозначно повинно пройти кілька місяців.
- навала штрафів від ТЦК якщо не паралізує, то значно ускладнить роботу виконавчої служби, і відповідно поки у виконавця до вас дійдуть руки, пройде певний час.
- виконавець щоб ви розуміли, не горить бажанням забирати вашу квартиру. Вони там взагалі не горять бажанням хоч щось робити – зарплата маленька, роботи багато і т.п. Відповідно якщо ви матимете намір закрити борг і будете сплачувати у місяць хоча б по кілька тисяч – проблем у вас виникнути не повинно, оскільки реалізація майна процес тривалий, складний, а якщо задатися бажанням зупинити/ускладнити його з допомогою юриста, це цілком можливо.
З метою залякати загал, очевидно буле проведено кілька показових справ, де за борги перед ТЦК заберуть житло, однак, як можна зрозуміти з викладеного вище сам боржник своєю бездіяльністю повинен цьому дуже посприяти.
Висновок: коли ви отримали штраф – головне не сидіти склавши руки. Слід або сплатити його, або оскаржувати. Не будете робити нічого – так, квартиру можуть відібрати.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Якщо строк оскарження пропущено – можна клопотати про його поновлення. Перспективи поновлення строку залежать від вашої індивідуальної ситуації.
Станом на сьогодні є багато позитивних, на користь громадян судових рішень, які скасовують постанови про накладення штрафів від ТЦК. Тобто ситуацію в юридичній площині в цій сфері можна охарактеризувати, як стриманий оптимізм.

У Рівному 18 внутрішньо переміщених осіб отримають матеріальну допомогу

У Рівному 18 мешканців із числа ВПО, які опинилися в складних життєвих обставинах, отримають матеріальну допомогу на загальну суму 45 000 гривень.
переглядів: 166
Нова виплата для малозабезпечених сімей: хто отримає гроші з 1 липня 2025

З 1 липня 2025 року в Україні запускають експериментальний проєкт – базову соціальну допомогу для сімей із низькими доходами. На виплату можуть розраховувати одержувачі вже чинних державних допомог, зокрема малозабезпечені сім’ї, одинокі матері, багатодітні родини та опікуни дітей без аліментів.
переглядів: 145
Автоцивілку для ветеранів та ветеранок оплатить держава та бізнес: які умови?

В Україні прийняли законопроєкт №12295-д згідно з яким ветеранам війни компенсовуватимуть 100 відсотків вартості обов’язковового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ).
переглядів: 149
Як вибрати сонячні окуляри з надійним захистом

Сонцезахисні окуляри — це не лише модний аксесуар, а щоденна потреба влітку, коли активність ультрафіолетового випромінювання сягає максимуму. УФ-промені можуть серйозно пошкодити зір, якщо не захищати очі належним чином.
переглядів: 167
Як оформити закордонний паспорт: покрокова інструкція для громадян України

Оформлення закордонного паспорта в Україні — це послуга, яку може отримати кожен громадянин за власним бажанням. Такий паспорт дозволяє українцям подорожувати за межі країни, а також є необхідним документом для візових оформлень, переїзду, навчання чи роботи за кордоном.
переглядів: 193