Паліативне лікування: всебічна допомога пацієнтам з онкологічними хворобами
Основні аспекти паліативної допомоги
Чи можливо створити такі умови, у яких буде комфортно хворому з тяжкими симптомами? Лікування та догляд повинні контролюватися лікарями, які мають певні знання та навички. Цілями паліативної допомоги є:
- полегшення симптомів. Здійснюється знеболювання, усуваються нудота чи блювання, закреп чи діарея. Надаються медикаменти, які регулюють режим сну в разі виникнення порушень;
- емоційна підтримка. Неприпустимо, щоб людина почувалася самотньою, покинутою, відчувала неспокій, тривогу, хвилювання. Адаптуватися та сприйняти те, що відбувається, допоможуть спеціалісти з догляду;
- соціальна та духовна підтримка. Майже всі тяжкі пацієнти потребують такої допомоги. До них запрошуються різнопрофільні лікарі, капелани, священники, щоб задовольнити ці вимоги.
Родичі паліативно хворих також потребують підтримки. Їм необхідні знання та навички, що дозволяють не завдати шкоди людині з критичним станом здоров’я.
Етапи та специфіка паліативної допомоги
Лікування відбувається тоді, коли в цьому виникає потреба. Пацієнту може бути виконане хірургічне втручання, надання гормональної та хімієтерапії, опромінення. Паліативна допомога — це медичний догляд, що включає всі маніпуляції з піклування за хворим та усунення гострої симптоматики, багатопрофільний підхід, який акцентується на підтримці якості життя та добродійстві.
Стан пацієнта, що знаходиться під наглядом, постійно контролюється. Хворий отримує медикаменти, які покращують його самопочуття. Водночас вживаються заходи, що сприяють його активності. Єдина мета – надання саме такої допомоги, у якій є потреба в цей період. Підтримка надається й членам родини. Відбуваються консультації щодо догляду та стабілізації психоемоційного стану. Позитивний настрій сприяє покращенню самопочуття та відсуває на другий план страждання через гострий перебіг хвороби.
Емпатія та духовні аспекти
Пацієнти, у яких діагностована пізня стадія невиліковного онкологічного захворювання, потребують розуміння. Їм необхідний глибокий, чуттєвий підхід під час надання допомоги, емпатія, що базується на здатності медичних працівників та оточення відчувати переживання хворого, розуміти його потреби, страхи та біль на рівні емоційного уболівання. Для них є важливими:
- допомога, що дарує відчуття турботи та людської близькості;
- активне слухання під час висловлювання страхів та почуттів. Проте надання порад чи нав’язування рішень буде зайвим у такі моменти;
- повага до гідності. Людина має право робити вибір, залишати власну автономію, незалежно від фізичного стану;
- індивідуальний підхід. Емпатія в паліативній допомозі враховує потреби кожного пацієнта, його світогляд, переконання та життєві пріоритети.
Такі дії оточення сприятимуть полегшенню фізичних симптомів, стабілізуватимуть психічний стан, створюватимуть відчуття підтримки та прийняття в найважчі моменти життя.
Джерело: сайт mediland.ua
На правах реклами
Рекомендуємо звернутись за консультацією до лікаря. САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ ЗАШКОДИТИ ВАШОМУ ЗДОРОВ'Ю

На Дубенщині зафіксовано спробу вербування неповнолітньої через Telegram

Дубенська районна державна адміністрація повідомила про випадок спроби вербування неповнолітньої особи через месенджер Telegram.
переглядів: 64
Велопробіг пам’яті Захисників пройде через Рівненщину

Щорічний велопробіг ветеранів війни «Шануємо пам’ять Захисників та Захисниць України», відбуватиметься з 15 по 23 травня.
переглядів: 84
У Рівному 14 травня не працюватимуть світлофори на важливих перехрестях

У середу, 14 травня, у Рівному відбудеться підключення нових світлофорів на перехресті вулиць Київська – Буковинська.
переглядів: 82
Рецепт ідеального бісквіта: секрети легкого й пухкого тіста

Бісквіт — основа безлічі десертів. Але приготувати його так, щоб він був ніжним, повітряним і не осідав після випікання — справжнє мистецтво.
переглядів: 697
Держава виплачує допомогу замість пенсії: що робити, якщо вам 65 і не вистачає стажу

Для оформлення допомоги необхідно звернутися до органу соціального захисту за місцем свого перебування.
переглядів: 227