Ми у Facebook
30.10.2024, 12:26

Фільтри для басейну: види та як вибрати

Ця стаття буде корисною для власників басейнів та тих, хто тільки збирається встановити цю споруду.

Ми розповімо, як підібрати один із найважливіших пристроїв – фільтри для басейну. Вони очищають воду від забруднень органічного та неорганічного походження: частинок землі, каміння, а також листя, комах та іншого сміття. Завдяки фільтрації, зберігається чистота води та створюються умови для безпечного та приємного купання.

Як працює фільтр для басейну?

Ці пристрої є ємністю, де знаходяться фільтрувальні елементи. За допомогою напору, що виробляє насос, вода з басейну надходить всередину фільтра. У фільтрі вона проходить крізь фільтрувальний елемент та очищається. Після очищення вода повертається у басейн, та цикл повторюється. 

Вмикайте фільтрацію з розрахунком, що вода щодобово повинна проходити через фільтраційну систему хоча б два з половиною рази.

Види фільтрів для басейну

Існує три види фільтрів для басейну:

  • Картриджний
  • Пісочний
  • Діатомітовий

Картриджний фільтр містить змінні картриджі, які фільтрують воду. З часом вони засмічуються, тому промивайте картриджі від бруду, що накопичується, а також міняйте на нові після закінчення терміну придатності. У середньому заміна картриджа відбувається один раз на кілька тижнів.

Фільтри для басейну

Пісочний фільтр очищає воду завдяки кварцовому чи скляному піску. Пісочний фільтр не має такої тонкої фільтрації, як картриджний, але економніший у разі тривалої експлуатації. Змінюйте пісок один раз на кілька років. Усі терміни заміни фільтрувальних елементів залежить від експлуатаційних умов басейну.

Діатомітовий фільтр має найвищий ступінь очищення та затримує навіть мікроскопічні забруднення як-от пліснява. Завдяки фільтрувальній засипці – діатомовій землі, вода після очищення набуває корисних для шкіри людини властивостей. Також фільтрація діатомітовим фільтром скорочує витрати хімічних препаратів до 80%. Діатомітове засипання потрібно міняти під час кожного промивання фільтра.

Фільтри для басейну

Як вибрати фільтр для басейну?

Віддайте перевагу картриджному фільтру, якщо:

  • У вас є каркасний басейн невеликого об'єму.
  • Ви можете кожні 2–3 дні міняти воду.
  • Ви регулярно дезінфікуватимете воду хімічними препаратами.
  • Ви плануєте використовувати басейн не часто, наприклад, лише кілька разів на сезон.

Встановіть пісочний фільтр, якщо:

  • Ви купатиметеся весь сезон.
  • Басейн домашній середньої та великої площі.
  • Басейн комерційний.

Діатомітовий фільтр використовується для очищення домашніх та комерційних басейнів та є найдорожчим серед усіх видів цього пристрою. Також він не використовується разом із коагулянтами та альгіцидами. Обслуговувати діатомітовий фільтр має спеціаліст.

Як підібрати продуктивність фільтра?

Щоб правильно підібрати приблизну продуктивність фільтра, розділіть об'єм басейну на 4 – та ви отримаєте мінімальний об'єм води, що має відфільтруватися за годину. Але якщо басейн комерційний, ділить об'єм на 2, тому що в цьому випадку завантаженість басейну буде високою.

Наприклад, для приватного басейну об'ємом до 56 м³ ідеально підходить пісочний фільтр французького виробництва Hayward ProSide S244SXE з продуктивністю 14 м³/год.

Фільтри для басейну

Переваги фільтра Hayward ProSide S244SXE:

  • Можна встановити на відкритому повітрі завдяки міцності корпусу та несприйнятливості до корозії та ультрафіолетових променів.
  • Підходить для роботи в басейнах із солоною та морською водою.
  • Заміна піску відбувається легко та швидко без зняття клапана.

Крім Hayward добре зарекомендували себе виробники Emaux, Aquaviva, Waterline. Правильно підібраний фільтр для басейну працюватиме якісно та довго без необхідності заміни чи ремонту пристрою.

На правах реклами






На правах реклами