Ми у Facebook
05.11.2024, 08:00

Свята, іменини та прикмети 5 листопада

5 листопада 2024 року — вівторок. 986-й день війни в Україні.

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

- дивилися, який сьогодні день: вітер з півночі дме, однак хмар немає — йде похолодання;
- на вербі іній — зима буде довгою і холодною;
- іній на всіх деревах — чекайте на відлигу;
- місяць в тумані — негода не триватиме довго;
- сніжить — до сніжної зими.

Які сьогодні іменини:
Гаврило, Григорій, Тимофій.

5 листопада в Україні і світі святкують Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі. Цей день призначений для підвищення обізнаності про ризики цунамі та необхідні заходи безпеки. Ініціатива була започаткована 2005 року після того, як цунамі в Південно-Східній Азії 2004 року призвів до значних людських жертв і руйнівних наслідків. Цей день спрямований на підвищення обізнаності населення про цунамі, їхні наслідки та заходи безпеки, які можуть бути вжиті для зменшення ризиків. Він також сприяє підтримці міжнародного співробітництва у сфері попередження цунамі та надання допомоги постраждалим.

Також 5 листопада Міжнародний день менеджерів-волонтерів. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про важливість волонтерської діяльності та відзначенню тих, хто працює на цій некомпенсованій платою роботі, щоб допомогти іншим. Цей день був заснований 1987 року Міжнародним центром волонтерської діяльності (ICVolunteers), який має свої штаб-квартири в Женеві та Берні. Метою цього дня є підвищення обізнаності про важливість волонтерської діяльності та відзначення тих, хто працює на цій некомпенсованій платою роботі, щоб допомогти іншим.

А ще 5 листопада Всесвітній день ромської мови. Цей день присвячений підтримці та збереженню ромської мови, культури та спільноти. Ромська мова, також відома як циганська, є однією з найбільш поширених мов циганських спільнот у світі. Цей день ставить перед собою мету збільшення обізнаності про ромську мову та культуру, підтримку мовної різноманітності та зміцнення ідентичності ромських спільнот. Він також сприяє зміцненню міжкультурного діалогу та співпраці між різними спільнотами.





На правах реклами