Ми у Facebook
08.11.2024, 07:21

8 листопада - Собор архистратига Михаїла: традиції, звичаї, прикмети та вітання зі святом

Фото з відкритих джерел

8 листопада за новим юліанським календарем українці відзначають велике церковне свято – Собор Архангела Михаїла. Цей день присвячений шануванню одного з найшанованіших архангелів – Михаїла, а також його небесного воїнства.
Архангел Михаїл – це не лише біблійний персонаж, а й важлива фігура в українській культурі. Його вважають покровителем воїнів, захисником віри та борцем зі злом. Саме тому свято Михайла має особливе значення для наших захисників, які боронять Україну від агресора.

Традиції та звичаї

Здавна в Україні існувало чимало звичаїв, пов'язаних із цим днем. Люди вірили, що в цей день можна задобрити духів, які опікувалися домом і господарством. Тому на столі обов'язково мали бути різноманітні страви, а після вечері господарі залишали на столі частування для духів.

Народні прикмети

Наші предки також вірили в різноманітні прикмети, пов'язані з днем Михайла:

Який день на Михайла, така буде й зима: якщо день сонячний і теплий, то зима буде морозною, а якщо похмурий і дощовий – то м'якою.
Багато шишок на хвойних деревах – зима буде холодною: за кількістю шишок на ялинках і соснах наші предки прогнозували суворість зими.
Туман вранці на Михайла – до потепління: цей прикмет пов'язували зі зміною погоди і настанням більш теплої пори року.

Сучасні традиції

Сьогодні свято Михайла відзначається як релігійне, так і культурне свято. Люди відвідують церкви, моляться, згадують померлих родичів. Також цього дня проводяться різноманітні культурні заходи, ярмарки.

У сучасному світі, коли цінності часто забуваються, а люди все більше віддаляються від своїх коренів, свято Михайла нагадує нам про важливість віри, традицій і поваги до предків. Воно об'єднує людей, допомагає зберегти культурну спадщину і зміцнити духовні цінності.

Собор архистратига Михаїла - привітання зі святом
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

Фото: pinterest.com
Фото: pinterest.com






На правах реклами