Цей фільм про усіх нас!
Як ми об'єдналися і дали відсіч
- Цей фільм про те, як ми у 2022 році, коли цілий світ у нас не вірив, об’єдналися й дали відсіч під самим Києвом. У нас тоді не було не Хаймарсів, ні Петріотів, але було незламне бажання жити у вільній та незалежній Україні. Цей фільм про усіх нас, тих, хто зараз бореться зі злом, - розповідає Костянтин Гудаускас.
Волонтер розповідає, що його бабуся по лінії матері народилася в Україні, в Києві. Батько – литовець, а мама єврейка. У 2019 році Костянтин Гудаускас через власну правозахисну діяльність був вимушений переселитися в Україну.
- Я не володів українською мовою, не знав її до 2022 року. Коли я побачився з росіянами у Бучі, я усвідомив: «Якщо ти на боці України, живеш в Україні й не важливо – українець ти, чи маєш ти українське громадянство, ти повинен знати українську мову», - розповідає Костянтин Гудаускас.
Такі люди не повинні залишатися самі, без підтримки
Костянтин розповідає, що одним із переломних моментів, які зміцнили його намір залишитися після повномасштабного вторгнення в Україні й допомагати українцям тут, це зустріч із незнайомою йому жінкою у Бучі. Він стояв за хлібом, однак для нього буханця не вистачило, але незнайома жінка наздогнала чоловіка й поділилася своїм. І він зрозумів, що не можна залишати у біді людей, які готові поділитися своїм шматком хліба. Й Костянтин не може поїхати з України у цей переломний період в нашій історії.
Зміцнювала віра в Бога
У 2022 році, із ризиком для власного життя, Костянтин Гудауска врятував із окупованих міст та сіл на Київщині понад 200 людей. А тому не один раз доводилося в’їжджати на тодішні окуповані агресором території. На запитання, що його зміцнювало, відповідає: віра в Бога, адже його виховували у християнській традиції.
- Мене евакуйовувати людей благословив мій батько, хоча він дуже хвилювався до мене. Також, коли я готувався до поїздок, просив у соцмережах молитися за мене. Також сам молився, поки їхав, читав псалми Давида, - ділиться Костянтин Гудаускас.
Розказує, що коли під’їжджав до ворожих блокпостів, поки їхав кілька кілометрів у сірій зоні, явно присутність Бога. Розмовляв із Богом. І в його авто нікого із пасажирів, під час евакуації, не було ні поранено, ні вбито.
Народний фільм
Олександр Щур – сценарист із багаторічним стажем, а також продюсер цього фільму, дізнавшись історію Костянтина, розшукав його у соцмережах. Потім, був період написання сценарію, під час творчого процесу досліджувалася велика кількість фактів про нинішні події, у свідків бралися інтерв’ю.
На реалізацію стрічки державні кошти не витрачалися:
- Ми не взяли жодної копійки державних грошей, адже певні, що їх потрібно витрачати на армію. І фільм знятий або за інвестиції з бізнесу (багато хто з бізнесменів нас підтримав), або за донати українців, канадців, поляків. Тож це такий народний фільм, - розповідає Олександр Щур.
Кіно, яке не залишає байдужим
Дивитися фільм доволі складно – надто ще свіжі спогади про болючі події, про злочини рашистів. Та й враження підсилює не тільки добре написаний сценарій, хороша робота режисера Станіслава Тіунова й інших учасників творчої команди. Особливої уваги заслуговує й гра акторів. Польський актор Цезарій Лукашевич майстерно втілив переживання головного героя. І не менш талановитою була гра актора, якому дісталася роль головного антигероя – феесбешника, якого втілив талановитий український актор В’ячеслав Довженко. Обидва актори настільки філіґранно втілили обидва характери – позитивний та негативний, що уникнути емоцій неможливо: співпереживання до головного героя та ненависть до головного негідника (як і інших) сусідствують впродовж показу усією стрічки.
Стрічка виявилася настільки реалістичною, що не обійшлося без «рецензії» від недругів – прем’єра у Рівному переривалася черговим фейковим повідомленням про замінування. Очевидно, таке кіно не всім до душі. Саме тому його і слід дивитися.
Зеленський підписав закон, що дає військовим право обирати отримувачів виплат у разі зникнення або полону
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №11407, який надає військовим можливість самостійно обирати, хто з їхніх родичів чи близьких осіб буде отримувати фінансові виплати в разі їхнього зникнення безвісти або потрапляння в полон.
переглядів: 381
Цьогоріч 160 ветеранів Рівненщини успішно працевлаштувалися
Служба зайнятості Рівненщини активно підтримує ветеранів та їхні сім’ї у працевлаштуванні та професійному розвитку.
переглядів: 385
Як захистити побутову техніку від стрибків напруги
Через пошкодження енергосистеми України внаслідок масованих атак можливі коливання напруги в електромережі. Це може призвести до пошкодження побутової техніки.
переглядів: 395
Українці зможуть шукати роботу через застосунок на телефоні
Міністерство економіки України запустило новий мобільний додаток, який допоможе швидко знайти вакансію, стати до електронної черги на працевлаштування або отримати ваучер на навчання.
переглядів: 396
Протести у Тбілісі: зведено барикади та наметове містечко, акція набирає обертів
У столиці Грузії тривають масові протести проти результатів парламентських виборів, де перемогу здобула проросійська партія "Грузинська мрія".
переглядів: 547