Ми у Facebook
20.11.2024, 16:00

Введення в храм Пресвятої Богородиці: історія, значення та традиції свята

Завтра, 21 листопада, православні християни відзначатимуть одне з дванадцяти найбільших свят церковного року — Введення в храм Пресвятої Богородиці.
Це свято присвячене події, коли святі Іоаким та Анна привели свою дочку Марію, майбутню Богоматір, до Єрусалимського храму для посвячення Богу.

Особливість цього свята полягає в тому, що воно єдине серед Богородичних свят розкриває нам дитинство Пресвятої Діви Марії.

Історія свята

Подія Введення не згадується у Святому Письмі. Вона відома нам із Передання. Згідно з джерелами, Марія, народжена як особливий дар Божий неплідним батькам, була приведена до храму у ранньому віці. Це відбулося на виконання обітниці Іоакима та Анни, які пообіцяли присвятити дитину служінню Господу.

Свято має глибокий символізм. Воно нагадує про важливість дотримання обітниць, а також про здійснення Божого Промислу. Подія Введення стає провісником Різдва Христового, що відбулося у належний час за волею Божою.

Традиції святкування

Це свято припадає на Різдвяний піст, проте за церковним уставом дозволено споживати рибу. У церковному календарі свято має один день передсвята, чотири дні післясвята і завершується 25 листопада відданням.

Відзначати окремо Введення в храм Пресвятої Богородиці почали у VIII столітті в Константинополі. А вже у X–XI століттях воно стало однією з важливих подій у православній традиції.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини