В Україні посилять безпеку в школах: Рада ухвалила новий законопроєкт
Створення безпечного освітнього середовища
Засновник закладу загальної середньої освіти буде відповідальний за створення безпечного освітнього середовища, а також виконання вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки.
Профілактика правопорушень серед учнів
Керівники шкіл зобов'язані проводити профілактичні заходи для запобігання правопорушенням серед учнів.
Комплекс заходів для безпеки
З метою створення безпечного середовища керівники навчальних закладів повинні вжити комплекс заходів для запобігання шкоди учасникам освітнього процесу, а саме:
розробити правила перебування осіб на території та в приміщеннях закладу;
облаштувати територію школи огорожами;
Важливо: вимога щодо огородження території школи вже існує згідно із санітарним регламентом, затвердженим Міністерством охорони здоров’я України. Однак, визначення меж території на рівні закону дозволить чітко встановити правила для сторонніх осіб та вжити заходів проти порушників, а також чітко визначити, де починається і де закінчується територія закладу.
встановити технічні засоби для термінового виклику поліції;
Сьогодні поліцією охорони охороняється понад 10 тисяч закладів освіти (що становить 92,9% від загальної кількості) завдяки встановленню «тривожної кнопки». Це дає змогу швидко реагувати на виклики. Національна поліція України продовжує працювати над забезпеченням усіх закладів освіти системами термінового виклику поліції.
Обов'язкові правила перебування осіб на території школи
ЗЗСО мають забезпечити обов’язкове дотримання правил перебування осіб на своїй території та в приміщеннях. Зокрема, пропонується заборонити перебування на території та в приміщенні закладу освіти осіб, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Також доступ буде заборонений громадянам, які мають із собою небезпечні предмети та речовини.
Посилення вимог до охорони закладів освіти
Зокрема, пропонується посилити вимоги до осіб, які здійснюють охорону шкіл. До охорони не буде залучено осіб із непогашеною судимістю або тих, хто був засуджений за насильство чи булінг.
Нагадаємо, уряд також ухвалив Постанову про реалізацію експериментального проєкту щодо посилення безпеки в школах, який передбачає впровадження інспекторів служби освітньої безпеки, пропускного режиму та укриттів для учасників освітнього процесу.
Усі ці заходи спрямовано на створення безпечного освітнього середовища для кожної дитини, що є важливим як під час війни, так і після її завершення. Ще одним із ключових безпекових аспектів є забезпечення шкіл укриттями для учнів, на що уряд виділив 7,5 мільярда гривень.

У Рівному відкриють меморіальну дошку загиблому бійцю Андрію Каранюку

У п'ятницю, 16 травня, о 08:50 на фасаді Рівненської гімназії №10 відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки на честь загиблого Героя України, солдата Андрія Каранюка.
переглядів: 152
Здолбунів прийматиме регіональний етап "Ігор ветеранів 2025" та Забіг Подяки 17 травня

У суботу, 17 травня, Здолбунівська громада знову стане центром спортивного духу та вшанування героїзму, приймаючи регіональний етап Всеукраїнських спортивних змагань «Ігри ветеранів 2025».
переглядів: 184
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 934
Не лише шоумен, але й воїн: на війні загинув Максим Неліпа

З початку повномасштабного вторгнення він добровільно вступив до лав ЗСУ у березні 2022 року. Обіймав посаду командира розвідувального взводу у структурі командування Сухопутних військ ЗСУ.
переглядів: 321
Вишиванка єднає: як долучитися до флешмобу української ідентичності

Сьогодні, 15 травня, українці по всьому світу відзначатимуть День вишиванки – свято нашої культурної ідентичності, спадку та сили національного символу.
переглядів: 298