Ми у Facebook
24.01.2025, 19:00

Булінг та жорстоке поводження у школах: як на Рівненщині вирішують проблему

Насильство у закладах освіти стало актуальною обговорюваною проблемою як на Рівненщині, так і в Україні загалом.
Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль ініціював нараду, присвячену цій темі. У зустрічі взяли участь директори усіх шкіл області, керівники професійних коледжів, очільники підрозділів освіти тергромад, а також правоохоронці.

Загалом майже 700 учасників.

«Приводом стали випадки жорсткого поводження в освітньому середовищі як Рівненщини, так і України, які мали місце останнім часом. Зустріч провели офлайн. Було важливо поспілкуватися саме очі-в-очі. Вважаю, нам це вдалося. Булінг та інші подібні негативні прояви у жодному разі не можна приховувати. Важливо їх зупиняти якнайшвидше, а також розуміти причини. Адже часто справа не лише в дитині. Школа повинна бути місцем безпеки. І це наше спільне завдання», - звернувся до присутніх очільник Рівненщини.

Із доповідями перед освітянами виступили перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін та директор Департаменту освіти і науки ОДА Петро Коржевський. Наголошено на складових безпечного освітнього середовища – окрім укриттів та тривожних кнопок, це також і якісне харчування, інклюзія, ментальне здоров’я та заходи із протидії насильству.

Про позитивні та негативні явища у підлітковому середовищі в умовах воєнного стану розповіли заступник начальника Головного управління Нацполіції у Рівненський області Руслан Стрельбицький та заступник керівника обласної прокуратури Сергій Міськевич. Так, торік спостерігалося загальне зниження кількості дитячих правопорушень на 7%. Однак зросла кількість злочинів, спрямованих проти життя і здоров’я людини. Спостерігається негативна динаміка втягнення підлітків у протиправну діяльність.

Кількість випадків булінгу на Рівненщині у 2024-му, порівняно з попереднім роком, зменшилася – 17 проти 27. Проте правоохоронці наголосили, що реальні масштаби цієї проблеми можуть бути більшими. Тому необхідно посилити роботу в напрямку виховання, правової освіти та організації дозвілля. Особливу увагу слід приділити контролю за доступом дітей та підлітків до інтернету. Адже кібербулінг не менш небезпечний. Засобами цькування в інтернеті можуть бути соцмережі, електронна пошта, ігрові платформи або смс.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Рівненській області Олександр Корнійчук розповів про результати моніторингових візитів у заклади освіти та ініціативу щодо запровадження у кожній школі учнівського омбудсмена.

Присутні мали можливість задати питання та одразу отримати на них відповіді. Насамкінець освітянам презентували техніки для психологічного відновлення.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ