Ми у Facebook
22.02.2025, 11:02

Чому не треба поширювати інформацію про зниклих у соцмережах

Людмила Кучер. Суспільне Рівне

Поширення інформації про зниклих безвісти у соцмережах може стати інструментом для шахраїв, які використовують ці дані для вимагання грошей у рідних.
Представниця Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин у Рівненській області Людмила Кучер в етері програми "Тема Тижня" застерегла, що соцмережі є джерелом інформації для зловмисників. Вона зазначила, що навіть публікація лише імені може нести ризики, адже раніше користувач міг розміщувати значно більше особистих даних. За її словами, люди, які стикалися з подібними випадками, розповідали, що спершу шахраї телефонують без жодних вимог – лише повідомляють, що перебувають у колонії і можуть організувати розмову зі зниклою особою. Однак згодом, у нічний час, коли людина не здатна адекватно реагувати, зловмисники повторно телефонують і наполягають на терміновому переказі коштів.

Куди звертатися у Рівному, якщо людина зникла безвісти за особливих обставин

Водночас Кучер зазначила, що соцмережі можуть бути корисними для фахівців, які займаються пошуком осіб, зниклих безвісти.

Як родинам зниклих безвісти за особливих обставин захиститися від шахрайства

"В нашому управлінні є відділ, що опрацьовує Telegram-канали, де ворог публікує фото та відео з нашими військовослужбовцями. Саме таким чином наш відділ за допомогою спеціальної OSINT-програми ідентифікував за фото та відео близько 1200 осіб з усіх регіонів України, які перебувають у російському полоні. Уся ця інформація одразу передається до Координаційного штабу, нацполіції та СБУ", — повідомила Людмила Кучер.

Про це повідомляє СУЧСПІЛЬНЕ. РІВНЕ





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ