Над містом Рівне замайорів кримськотатарський прапор
Окупація Криму розпочалася 20 лютого 2014 року, коли Російська Федерація розпочала збройну агресію проти України, перекинувши свої військові підрозділи на територію півострова та до району Керченської протоки. Саме ця дата зафіксована на відомчій медалі Міністерства оборони РФ «За повернення Криму». Українська Верховна Рада у квітні 2015 року законодавчо закріпила 20 лютого 2014 року як день початку тимчасової окупації.

У лютому-березні 2014 року російські військові без розпізнавальних знаків захопили ключові об’єкти Криму, а з місцевих проросійських активістів створювали та озброювали незаконні збройні формування. Півострів опинився під фактичним контролем окупаційних сил.
26 лютого 2014 року, у відповідь на зростаючу загрозу анексії, Меджліс кримськотатарського народу закликав громадян до мирного спротиву. До будівлі Верховної Ради Криму вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей, які виступили проти російської окупації. За різними оцінками, у мітингу взяли участь від 5 до 10 тисяч осіб. Вранці 27 лютого будівлю кримського парламенту та уряду захопили російські військові.
28 лютого Верховна Рада Криму, перебуваючи під контролем збройних формувань РФ, ухвалила рішення про проведення так званого «референдуму» щодо статусу півострова. У цей же день російські військові розпочали блокування українських військових частин, захоплення стратегічних об’єктів та інфраструктури Криму, зокрема аеропортів Бельбек і Сімферополь.
16 березня 2014 року, всупереч міжнародному праву, на території Криму відбувся так званий референдум, організований окупаційною владою. Його результати не були визнані Україною та міжнародною спільнотою. Кримські татари та інші громадяни, які виступали за єдність України, бойкотували це голосування. 25 березня російські війська захопили останню українську військову частину на півострові – морський тральник «Черкаси».

З того часу Крим залишається під окупацією Росії. Незаконна анексія, що триває вже понад 9 років, є грубим порушенням міжнародного права, суверенітету та територіальної цілісності України. Український народ не припиняє боротьбу за повернення Криму, а День спротиву окупації є символом незламності та прагнення до відновлення справедливості.
За повідомленням з Українського інституту національної пам'яті.
Як повідомляють з Рівненської ОВА, біля будівлі адміністрації підняли кримськотатарський прапор.

життя, Крим, ень спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Рівне
Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 802
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 638
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 991
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 566
Ердоган обговорив із Путіним можливість відновлення мирних переговорів у Стамбулі

У неділю, 11 травня, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомила пресслужба турецького лідера.
переглядів: 564