26.03.2025, 12:47
Рівненщина – серед лідерів весняної посівної: засіяно вже третину площ
Аграрії Рівненської області активно проводять весняну посівну кампанію, і регіон увійшов до п'ятірки лідерів за темпами сівби ранніх зернових культур.
Про це інформують у Рівненській ОДА.
Станом на сьогодні засіяно 19,1 тис. га, що становить 30% від запланованих площ.
«Рівненщина – серед лідерів весняної посівної. Особливістю цього сезону стане збільшення площ під соняшник на 26%, ріпак – на 14% та ярі зернові – на 3%. Такі зміни відповідають попиту переробних підприємств та експортерів», – зазначив начальник ОВА Олександр Коваль.
Зокрема, вже засіяно:
- ячменю – 13,3 тис. га,
- вівса – 4 тис. га,
- ярої пшениці – 1 тис. га,
- гороху – 0,8 тис. га.
Загалом у всіх категоріях господарств весняний посів сільськогосподарських культур прогнозується на площі 449 тис. га, включаючи технічні культури, картоплю, овочеві та кормові культури.
Для успішного проведення посівної аграрії залучають додаткові фінансові ресурси. У межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9» сільськогосподарські підприємства Рівненщини вже отримали 262 млн грн.
За результатами моніторингу, стан озимих культур оцінюється як добрий та задовільний. Наразі триває їх підживлення.

Категорія: Новини > Новини Рівного
Автор: OGO.UAПереглядів: 512Інші статті рубрики:
Рівнян закликають долучитися до прибирання території «Єврейки»

У місті Рівному на п'ятницю, 27 червня, заплановано проведення великої толоки.
переглядів: 208
У Рівному виділили 45 тисяч гривень на підтримку переселенців

Рівненська міська громада продовжує надавати фінансову підтримку внутрішньо переміщеним особам, які опинилися у скрутних життєвих обставинах та потребують допомоги.
переглядів: 252
Випускник з Рівненщини продемонстрував ідеальний результат на НМТ

Випускник Великоомелянського ліцею, що на Рівненщині, продемонстрував блискучий результат під час складання Національного мультипредметного тесту.
переглядів: 285
У пожежах в Рівненській області загинуло 32 людини

Від початку 2025 року на території Рівненської області було зафіксовано понад півтори тисячі пожеж.
переглядів: 247
Біля річки Устя виявили нелегальне звалище

На березі річки Устя, що на Рівненщині, державні екоінспектори виявили несанкціоноване звалище металобрухту.
переглядів: 248