В Острозькій академії презентували магістерську програму з капеланського служіння

Програма розроблена фахівцями Національного університету «Острозька академія» разом з партнерами з Християнської служби порятунку, Християнської відкритої академії, а також за підтримки Православної Церкви України та Служби військового капеланства ЗСУ. Передумовою її розробки було ретельне вивчення закордонного досвіду та моделей капеланства, які створені в інших країнах (зокрема, США). Також в змісті навчальних курсів впроваджено досвід, який набуто українськими капеланами. За своєю суттю ця магістерська програма є міждисциплінарною і поєднує можливості набуття знань з богословської тематики, досягнути розуміння релігійних процесів та ролі релігії в питаннях національної безпеки, вміти надавати психологічну допомогу. Загалом програма передбачає осягнення суті та найважливіших аспектів капеланського служіння, його впливу на суспільство, людину та різні сфери життєдіяльності з врахуванням глибоких знань з основ віровчення, церковно-історичних, релігійно-суспільних процесів і явищ.

«Магістерська програма «Капеланське служіння» є унікальним для України кроком уперед у підготовці фахівців, здатних надати неоціненну підтримку у кризових ситуаціях. Вона об’єднує знання з душпастирства, християнського консультування та навичок міжособистісної комунікації. Завдяки високому рівню викладання професорів нашого університету та партнерів із закордонних освітніх інституцій випускники цієї магістерської програми отримають комплексні знання, що дозволять ефективно підтримувати як тих, хто бореться на передовій, так і тих, хто чекає вдома. Служіння капеланів – це покликання, яке вимагає постійного самовдосконалення, мудрості та людяності. В нашу освітню програму ми заклали ідею, що капелани - це ті, хто володіє не лише теоретичними знаннями, але й практичними навичками, які дають змогу діяти у кризових ситуаціях, консультувати щодо духовних та моральних проблем, підтримувати в моменти болю та втрат. Ми прагнемо створити умови навчання, які б дали змогу для капеланів створити мости між матеріальним та духовним, між болем і надією, між відчаєм і вірою.», зазначив Едуард БАЛАШОВ, ректор Національного університету «Острозька академія».

«Капеланство має давню історію в Україні. Ще в козацькі часи військові капелани брали участь у походах та підтримували воїнів. Сьогодні ця традиція відроджується та стає важливою складовою сучасної української армії. Магістерська програма з капеланського служіння цілком відповідає місії нашого університету. Традиції Острозької академії сягають 16 століття, коли Україна потребувала формування інтелектуальної еліти. Саме тоді заклалися основи вищої освіти на українських землях. Сьогодні відроджена Острозька академія також зосереджена на підготовці фахівців, які мають не лише професійні знання, але й ціннісне ядро і стійкі переконання. Усе це разом спрямоване на формування людей, які готові служити задля розвитку нашої країни. І саме ці ідеї втілені як загальні принципи освітньої програми «Капеланське служіння», адже капеланство – це не лише про релігію, а передусім про духовну силу, стійкість та єдність українського війська та суспільства», зазначив Дмитро ШЕВЧУК, проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету «Острозька академія».
«Капеланське служіння – важлива місія, складова духовної стійкості сучасного українського суспільства. Саме тому, допомога у становленні майбутніх капеланів є надважливим завданням для сучасної освіти. Більше того, підготовка професіоналів, які володіють глибокими знаннями основ віровчення, церковно-історичних, релігійно-суспільних процесів і явищ в Острозькій академії - це продовження традиції служіння суспільству в часи невизначеності, запроваджена ще К.В. Острозьким», зазначила координаторка магістерської програми «Капеланське служіння» Катерина ЯКУНІНА, кандидатка історичних наук, помічник ректора зі стратегічного розвитку та забезпечення якості освіти.

Вступити на цю програму можна буде вже цього літа в рамках вступної кампанії 2025. Тривалість навчання складатиме 2 роки. За результатами випускники магістерської програми отримають диплом магістра з «Капеланського служіння» (спеціальності В7 Релігієзнавство, В8 Богослов’я). До викладання будуть залучені як українські, так і закордонні викладачі, а також капелани-практики, які мають досвід капеланського служіння. Структура програми передбачає три блоки дициплін: капеланське служіння (Основи капеланського служіння, Виклики та можливості сучасного капеланства в Україні, Побудова та мережування капеланського служіння, Напрямки капеланської діяльності, Резильєнтність у капеланському служінні, Основи консультування та психологічного супроводу); богословський блок (Історичне богослов’я та сучасні богословські моделі, Case study: порівняльне богослов’я, Моральне богослов’я, Соціальне служіння церкви, Біблієзнавство); релігієзнавчий блок (Актуальні проблеми сучасного релігієзнавства та богослов’я, Методологія наукових досліджень, Сучасна релігійна ситуація країн світу та України, Релігійна комунікація та конфліктологія, Case study: порівняльне релігієзнавство).
Про це повідомляє Прес-служба НаУОА.

життя, капелани, капеланська програма, НаУОА, Острозька академія, Національний університет "Острозька академія"
Інновації в дії: у Рівному створили цифрову мапу маршрутів приміського транспорту

У Національному університеті водного господарства та природокористування відбулася наукова конференція «Інноваційні технології розвитку машинобудування та ефективного функціонування транспортних систем».
переглядів: 105
Рівненщина: земляки тепло зустріли воїна, що повернувся з російського полону

Військовослужбовець родом з Демидівщини, перебував у полоні з травня 2022 року.
переглядів: 117
У Дубні сталася ДТП: зіткнулися три автівки

Учора в місті Дубно сталася дорожньо-транспортна пригода без потерпілих.
переглядів: 502
Юнак з Мильчі двічі пограбував церкву на Дубенщині – викрав хрести і електрообігрівач

Про крадіжку із храму у селі Великі Сади до поліції учора близько восьмої ранку повідомив священник.
переглядів: 157
До Рівного сьогодні прибуде траурний кортеж "На щиті"

Гідно проведімо наших воїнів, які повертаються додому.
переглядів: 131