Ми у Facebook
06.04.2025, 17:30

Рівненщина переходить на автономне енергозабезпечення

Рівненщина активно впроваджує відновлювальні джерела енергії, сприяючи енергетичній автономії на місцевому рівні.
За інформацією пресслужби Державної агенції з енергетичної ефективності, вже близько 60 електростанцій було встановлено місцевим бізнесом для власних потреб, серед яких сонячні, гідро-, біогазові та когенераційні установки. Загальна потужність цих станцій перевищує 65 МВт.

Про це стало відомо під час семінару «Альтернативна енергетика як основа розвитку сільських громад», що відбувся в Острозькій академії. Захід зібрав понад 60 учасників, включаючи представників бізнесу, влади Рівненської та Хмельницької областей, науковців та інвесторів.

Заступник голови Рівненської ОДА Олександр Кохан зазначив, що держава активно підтримує бізнес, домогосподарства та ОСББ у підвищенні енергетичної автономії через безвідсоткові кредити, програми «ГрінДІМ», «5-7-9» та Фонд декарбонізації. Окрім того, на Рівненщині діє Комплексна програма енергоефективності, яка стимулює впровадження новітніх енергозберігаючих технологій.

Одним із яскравих прикладів є Острозька громада, де реалізується масштабний проєкт із підтримки Німеччини. Тут вже встановлено сонячну електростанцію потужністю 17 кВт для багатопрофільної лікарні, що значно підвищить її енергонезалежність. Острозький коледж слюсарно-ремонтних робіт отримав сонячний навчальний стенд для підготовки фахівців у галузі альтернативної енергетики. Також триває будівництво промислової сонячної електростанції потужністю 305 кВт.

Завдяки цим рішенням, очікується зниження споживання централізованої енергії на 15-20% та створення нових освітніх програм з альтернативної енергетики.

Проєкт «Енергетична ефективність переробки аграрної продукції» в Острозькій громаді реалізується за підтримки Міністерства економіки Німеччини в рамках програми DeveloPPP «Rebuilding Ukraine», за участі консорціуму німецької компанії «Органік Лайф», української компанії «РСН Трейд» та міжнародної організації GIZ. Цей проєкт є прикладом успішної міжнародної співпраці та державної підтримки у переході до сталої енергетики в регіоні.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ