Замість копійки – шаг: коли чекати нові українські монети
Чому "шаг", а не "копійка"
Пишний відзначив, що копійка — це "московитська назва", яка досі використовується лише в Москві, Мінську та на тимчасово окупованих Росією територіях. Він наголосив, що решта країн пострадянського простору давно відмовилися від цієї назви.
Після здобуття Незалежності у 1992 році Україна вже карбувала пробну партію шагів, але тоді, за словами Пишного, бракувало політичної волі.
Що зміниться для громадян
- купівельна спроможність гривні не зміниться;
- додаткових витрат із держбюджету не буде;
- наявні копійки залишаться в обігу;
- нові монети карбуватимуться під назвою "шаг" після ухвалення відповідних змін до законодавства.
Назва "шаг" має глибоке українське коріння і використовувалася ще за часів Гетьманщини. Підтримку ініціативі висловили Інститут національної пам’яті, Академія наук та Інститут лінгвістики. За словами Пишного, це — не символічна зміна, а крок до монетарного суверенітету.
Нацбанк очікує, що Верховна Рада найближчим часом ухвалить відповідні законодавчі зміни. Після цього буде розроблено дизайн нових монет. За словами Пишного, творча спільнота вже активно долучається до процесу.

Розклад богослужінь та освячення пасок у кафедральних соборах Рівного

Розклад богослужінь оприлюднили на офіційній сторінці Рівненської єпархії ПЦУ.
переглядів: 168
Експерти назвали країну, яка найбільше підходить для туристок-одиначок

Соло-туризм не менш популярний у світі, аніж відпочинок у гучній компанії. Але яка країна підійде найкраще для такої подорожі?
переглядів: 204
Як безпечно зняти скотч із вікон: ефективні методи, які не зашкодять склу

Після святкових декорацій або профілактичного заклеювання вікон задля безпеки українці стикаються з проблемою: як зняти скотч, не пошкодивши скло?
переглядів: 212
Мерехтливі крашанки у тренді Великодня 2025

Цьогорічним святковим хітом у соцмережах стали так звані «мерехтливі» великодні яйця — стильний і простий спосіб оновити традиційне фарбування. Такий ефект можна легко досягти, скориставшись звичайною пляшкою червоного вина.
переглядів: 300
Як мінімізувати ризики стейкінгу?

Стейкінг дає змогу власникам певних криптовалют активно брати участь у блокчейн-мережах. Користувачам це вигідно. Насамперед через заробіток винагород і підтримку проєктів, які їм потрібні. Та й загалом стейкінг доступний завдяки відносно простим алгоритмам. Але тут потрібно враховувати можливі ризики та знати, як їх уникнути чи мінімізувати.
переглядів: 785