Як позбутися ведмедки на городі: ефективні методи боротьби навесні
Спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області дають поради щодо боротьби з даним багатоїдним шкідником.
Дуже важливо почати боротьбу з ведмедкою вчасно (в кінці квітня – травні) до початку появи молодих особин шкідника. Коли виявите, що молода рослина зав’яла через перекушене стебло чи пошкодження коренів або виявите отвори у землі близько стебла в які, при поливі рослини, швидко йде вода - знайте що потрібно розпочинати боротьбу із шкідником.
Застосування пасток
Для відлову капустянки можна застосувати солодку пастку з використанням меду. Для цього потрібно скляна банка або пластикова ємність з гладкими стінками, внутрішню частину яких обмазують медом приблизно на ¼ висоти (щоб був достатній аромат). Після чого банку закопують на рівні із землею, зверху кладуть дощечку, картон або шматок заліза. Потрібно залишити зазор, щоб капустянка могла заповзти в пастку. Залучена теплом і запахом меду, шкідник заповзає в банку і падає на дно.
Крім лову капустянки за допомогою меду, можна також ловити їх за допомогою пива. Пиво має специфічний запах, який приваблює цих комах. У банку, закопану в землю під кутом 45 градусів, наливають пиво, недоливаючи до верху, а горловину прикривають. Капустянки потрапляють в банку-пастку та не можуть вибратись. Періодично потрібно перевіряти пастки і видаляти з неї шкідників.
Дуже ефективним методом є використання гнійних пасток восени - купки перегною розкладають на ділянці, адже у теплі капустянка охоче влаштовує там гнізда. Через кілька днів купки збирають і знищують разом із шкідниками.
Народні методи
Народні методи у боротьбі з капустянкою такі – необхідно подрібнити яєчну шкаралупу та перемішати з олією та полити сумішшю ділянку навколо насіння та розсади. Капустянка гине від такої суміші. Також, можна розкласти на городі гілки хвойних дерев, посадити календулу, чорнобривці та хризантеми. Такі прості, народні методи допоможуть позбутися капустянки без шкоди для рослин.
Агротехнічні методи
Застосовуючи глибоку осінню оранку восени, ви руйнуєте ходи капустянки та їх гнізда, що спричиняє вимерзанню особин, які зимують. Застосування розпушування землі навесні на влітку заважає шкіднику будувати стабільні гнізда. Також, пам’ятайте про те, що ця комаха любить вологі ділянки, тому потрібно уникати застою води на своїй ділянці.
Хімічні методи
Щоб позбутись такого шкідника використовують і хімічні методи, а саме - беруть засіб проти колорадського жука, розводять в 1 л води, потім замочують в цьому розчині половинки гороху. Горох повинен простояти в розчині не менше 12 годин, тоді половинки добре вберуть приготовлену суміш, та набудуть інсектицидних властивостей. Після цього залишається тільки розкидати половинки по городу або ділянці, на якій був помічений небажаний гість. Важливо використовувати цей метод під час весняного обробітку ґрунту, щоб горох опинився у землі на 15-сантиметровій глибині. Половинки гороху втрачають здатність до проростання і надовго залишаються в ґрунті, тим самим продовжуючи свою невидиму боротьбу з капустянкою протягом усього сезону. З хімічних препаратів відомі приманки такі як АнтиМедведка 3-7 г/м2 , Рембек, ВГ (3,0- 7,0 г/м2), та інші дозволені до використання препарати. Важливо, правильно і своєчасно проводити боротьбу із цим злісним шкідником на городі. Уважно читайте інструкцію застосування інсектицидів, яка написана на упаковці. Увага!!! При роботі з пестицидами необхідно суворо дотримуватись регламентів застосування препаратів, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог.
Під час боротьби з ведмедкою, слідкуйте за кількістю особин, щоб застосовувати різні методи боротьби, адже використання кілька методів одночасно — комбінація агротехніки та пасток, дає найкращий результат.

Деякі мешканці Рівненщини можуть отримати 908 гривень на книжки в межах програми «єКнига»

У межах урядової ініціативи «єКнига» громадяни, яким виповнилося 18 років у 2024 році, а також ті, хто досягатиме повноліття цьогоріч чи в наступні роки, можуть отримати одноразову виплату в розмірі 908 гривень для придбання книжкової продукції.
переглядів: 197
Як приготувати мед із кульбаб: найсмачніший рецепт

Кульбабовий мед — це справжній скарб весни. Він має приємний золотистий колір, ніжний аромат та корисні властивості.
переглядів: 1168
Як рівненський бізнес використовує повітряно-бульбашкову плівку: тренди, поради та інновації
У сучасному світі підприємці шукають прості, але ефективні рішення для збереження продукції, оптимізації логістики та зниження витрат. Один із таких способів – використання повітряно бульбашкової плівки. У Рівному цей матеріал активно застосовують як великі компанії, так і дрібні виробники.
переглядів: 264
У Рівному 12 травня проведуть безкоштовні огляди шкіри для профілактики меланоми

Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер запрошує мешканців та гостей міста на безкоштовні огляди шкіри, які відбудуться у неділю, 12 травня. Акція приурочена до Дня діагностики меланоми та проводиться в рамках європейської програми EUROMELANOMA.
переглядів: 466
В Україні відсьогодні продаватимуть бензин з додаванням спирту: що це означає для водіїв та цін

З 1 травня 2025 року на всіх автозаправних станціях України набувають чинності нові правила щодо складу бензину. Відтепер пальне, що реалізується, обов'язково повинно містити 5% біоетанолу – спирту, отриманого з біологічної сировини.
переглядів: 504