Ми у Facebook
03.07.2025, 21:00

Відкриття банківської таємниці: чого очікувати українцям

Комітет Верховної Ради рекомендував у першому читанні законопроєкт SEPA, який передбачає створення реєстру банківських рахунків і сейфів усіх громадян України.
За інформацією народного депутата Ярослава Железняка від 3 червня, доступ до цих даних матимуть податкова служба, правоохоронні органи та інші державні структури.

Новини.LIVE з'ясували, хто може опинитися під пильним наглядом податківців. Протягом найближчих трьох років Міністерство фінансів планує скасувати або суттєво послабити банківську таємницю, надавши Державній податковій службі позасудовий доступ до руху коштів на рахунках українців.

Причини змін: євроінтеграція

Інвестиційний банкір Сергій Фурса заспокоює — причин для хвилювань немає. По-перше, це одна з вимог на шляху до європейської інтеграції України. По-друге, податкова не цікавитиметься дрібними переказами.

«Для більшості українців це практично не вплине на життя. Якщо нічого приховувати — то позасудовий доступ до рахунків не змінить ситуацію. Це норма, яку ми маємо виконати для інтеграції з ЄС», — пояснив Фурса у коментарі Новини.LIVE.

Ризики позасудового доступу

Найбільша загроза в тому, що через відсутність ефективної судової системи права громадян можуть не бути захищені. Економічний експерт, кандидат наук з державного управління Юрій Гаврилечко застерігає, що після відкриття доступу до рахунків бази даних можуть потрапити в небажані руки, а громадян можуть шантажувати.

«Це позначиться на звичайних людях, сприятиме зростанню корупції та бандитизму», — наголошує експерт. За його словами, інформація про операції по картках може бути передана шахраям.

Можливості для збільшення бюджету

Водночас виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський вбачає у відкритті банківської таємниці потенціал для наповнення державного бюджету. За його прогнозом, податкова служба зможе формувати податкові декларації для громадян із суттєвими надходженнями на рахунки й пропонувати сплатити відповідні податки.

«Якщо люди регулярно отримують кошти за роботу чи послуги на картки чи рахунки, з цього можуть нараховуватися податки. В ідеалі податкова сама складатиме декларації та вимагатиме сплату», — пояснив Вишлінський у коментарі.





РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини

08.07, 23:00 У середу Рівненщину накриє негода: очікуються грози, град та шквали вітру

08.07, 22:28 10 липня небо освітить повня у Козерозі: що потрібно знати про "Оленячий Місяць" 10 липня та як використати його енергію

08.07, 22:00 На війні загинув студент Острозької академії Арсен Деркач

08.07, 21:04 19-річний львів'янин здійснив 13-ту невдалу спробу нелегально перетнути кордон до ЄС

08.07, 20:32 Варення з кабачків та лимона - покроковий рецепт нестандартного десерту

08.07, 20:01 Мама двох діток з Дубна потребує фінансової допомоги у боротьбі з раком

08.07, 19:51 На Хрінницькому водосховищі екоінспектори виявили сотні метрів браконьєрських сіток

08.07, 19:10 Як Рівненська область долає наслідки негоди розповів Олександр Коваль

08.07, 18:27 Рівненський драмтеатр відкриває 86-й сезон прем'єрою "МАМИ" за книгою Марії Матіос

08.07, 17:55 Що варто знати про нові правила перевезення тварин в міжміських автобусах ?