Відкриття банківської таємниці: чого очікувати українцям
Новини.LIVE з'ясували, хто може опинитися під пильним наглядом податківців. Протягом найближчих трьох років Міністерство фінансів планує скасувати або суттєво послабити банківську таємницю, надавши Державній податковій службі позасудовий доступ до руху коштів на рахунках українців.
Причини змін: євроінтеграція
Інвестиційний банкір Сергій Фурса заспокоює — причин для хвилювань немає. По-перше, це одна з вимог на шляху до європейської інтеграції України. По-друге, податкова не цікавитиметься дрібними переказами.
«Для більшості українців це практично не вплине на життя. Якщо нічого приховувати — то позасудовий доступ до рахунків не змінить ситуацію. Це норма, яку ми маємо виконати для інтеграції з ЄС», — пояснив Фурса у коментарі Новини.LIVE.
Ризики позасудового доступу
Найбільша загроза в тому, що через відсутність ефективної судової системи права громадян можуть не бути захищені. Економічний експерт, кандидат наук з державного управління Юрій Гаврилечко застерігає, що після відкриття доступу до рахунків бази даних можуть потрапити в небажані руки, а громадян можуть шантажувати.
«Це позначиться на звичайних людях, сприятиме зростанню корупції та бандитизму», — наголошує експерт. За його словами, інформація про операції по картках може бути передана шахраям.
Можливості для збільшення бюджету
Водночас виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський вбачає у відкритті банківської таємниці потенціал для наповнення державного бюджету. За його прогнозом, податкова служба зможе формувати податкові декларації для громадян із суттєвими надходженнями на рахунки й пропонувати сплатити відповідні податки.
«Якщо люди регулярно отримують кошти за роботу чи послуги на картки чи рахунки, з цього можуть нараховуватися податки. В ідеалі податкова сама складатиме декларації та вимагатиме сплату», — пояснив Вишлінський у коментарі.

Наталка Діденко: 9 липня частина країни "горітиме" від спеки, інша – під зливами

У середу, 9 липня, Україна стане однією з найспекотніших країн Європи, проте погода буде надзвичайно контрастною. За прогнозом Наталки Діденко, країну розділить температурний бар'єр: якщо на заході очікується комфортна прохолода, то схід та південь продовжуватимуть "плавитися" від аномальної спеки.
переглядів: 417
З 2026 року в Україні дівчаток-підлітків безоплатно вакцинуватимуть проти ВПЛ

З наступного, 2026 року, Україна вперше запроваджує безоплатну вакцинацію проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для дівчат віком 12–13 років. Рішення є частиною оновленого національного Календаря профілактичних щеплень та знаменує собою важливий крок у сфері громадського здоров'я країни.
переглядів: 214
Головні події за ніч: атака дронів, зброя із США та санкції проти РФ

Розповідаємо, що сталося у ніч з 7 на 8 липня.
переглядів: 224
Українцям виплатять по 5 тисяч гривень: хто має право

У 2025 році в Україні запроваджується нова ініціатива підтримки родин із дітьми — одноразова грошова допомога у розмірі 5 000 гривень для батьків першокласників.
переглядів: 407
Депутати готуються продовжити воєнний стан та мобілізацію до 5 листопада

Наступного пленарного тижня Верховна Рада України планує продовжити термін дії воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів. Новий період дії – з 7 серпня до 5 листопада 2025 року. Про це 6 липня повідомив народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.
переглядів: 432