Будівництво сміттєпереробних заводів можуть перекласти на плечі городян
На п'ятий полігон привозять дві третини усього київського сміття. Полігон кілька разів закривали, бо сміттєвий фільтрат постійно просочується у ґрунт і воду й отруює життя сусідніх сіл. Це при тому, що він єдиний із семи сотень українських звалищ, який збудовано з дотриманням усіх норм.
Жителі Креничів уже втомилися протестувати проти відходів і смороду. І навіть з водою змирилися. Хоча вона то прозора, то жовта.
"Люди п'ють. А ми не п'ємо. Вода погана. Це страшне діло – така гора сміття. І всі везуть туди, все роблять", - скаржиться сусідка звалища Ольга Чорна.
Гору, може, й залишать. Але возити на неї сміття комунальникам можуть заборонити вже за чотири роки. Лише на заводи з утилізації сміття. Нині в Україні такий один - "Енергія". Тут спалюють двадцять відсотків столичного непотребу.
Проте для екологів і ця технологія вже застара, бо сміття перетворюється в дим і попіл. А можна робити будматеріали. Щоправда, для цього мотлох треба сортувати руками на харчовий і пластиково-скляний. Водій, який забирає контейнери, впевнений, що кияни вже звикли викидати сміття у різні баки.
Та це не зовсім так. У контейнерах для роздільного мотлоху і булки, і пляшки. У пана Юрія два сміттєвих відра. Ось зараз помиї виніс. Каже, що такий свідомий він тут один.
"Пляшки – в один кульочок, відходи – в другий кульочок. А так, взагалі, хто що приніс, то й кинув", - говорить чоловік.
Та навіть якщо кияни привчаться сортувати мотлох, закрити звалища за чотири роки нереально. Це визнають навіть екологи, які антисміттєвий закон вважають своєю перемогою. Для інвесторів цей бізнес невигідний. Їх спробують принадити.
"Такий завод в більшому чи меншому обсязі повинен бути у кожному місті. Якщо для цього будуть створені бізнес-умови, то люди з грошима знайдуться. Якщо не в нас, то з-за кордону", - переконаний еколог Віктор Ржоткевич.
Бізнес-умови – це збільшена цифра у вашій комунальній платіжці. Власне, українців ставлять перед вибором – дорогі сміттєві заводи чи звалища. Екологи просять не протестувати проти переробки. Бо від заводів запах куди приємніший, ніж від полігонів.
До теми:
Будівництво Рівненського сміттєпереробного заводу завершено [+Фото]
У Рівному бомжі працюють краще за сміттєсортувальний завод
Волинський Митрополит Михаїл отримав догану від Синоду ПЦУ за фрески з бізнесменами
Синод Православної церкви України виніс догану митрополиту Луцькому і Волинському Михаїлу за скандальні фрески зі зображеннями місцевих бізнесменів на стінах Свято-Троїцького кафедрального собору в Луцьку.
переглядів: 205
В Україні зростає кількість дітей з надмірною вагою
Кожна п'ята дитина в Україні має надлишкову вагу. Такими є результати масштабного дослідження, проведеного в рамках Європейської ініціативи ВООЗ (COSI).
переглядів: 200
Забили до смерті: поліція розглядає кілька версій загибелі українця
У столиці Словаччини, Братиславі, 30 січня було знайдено побитого громадянина України з тяжкими травмами голови та тіла. На жаль, наступного дня чоловік помер у лікарні.
переглядів: 227
У Дії готують оновлення: медичні рецепти, направлення та інші документи будуть доступні онлайн
У Дії з'являються медичні свідоцтва, які дозволяють отримувати електронні рецепти, направлення до лікарів та інші важливі документи онлайн.
переглядів: 347
Україну наступного тижня накриє пилова хмара
Згідно з прогнозами сервісу Ventusky, вже з 6 лютого Україну накриє хвиля забрудненого повітря. Найбільше від цього постраждають західні області країни.
переглядів: 425