07.04.2011, 18:01
Рівненське сміття перероблятимуть на альтернативне паливо
Представники фірм, що мають відношення до проекту, зібралися, аби узгодити технічні питання. Адже проект хоч і приватний, зате дорогий. За останніми підрахунками, обійдеться інвесторам у 20 мільйонів євро.
Сміттєпереробний завод, про який говорять у Рівному вже кілька років, розташується на території Шпанівської селищної ради. Як запевнив власник компанії FFK Фрідріх КОХАН, тут відділятимуть через спеціальне сито біологічні і мінеральні речовини від сміття та перероблятимуть на альтернативне паливо, яке можна використовувати, наприклад, замість вугілля. Таке альтернативне паливо використовуватиме інша німецька компанія — Dyckerhoff AG, яка є власником ВАТ “Волинь-Цемент”. Саме близькість цементного виробництва й зробила Рівне привабливим для запуску пілотного проекту з переробки сміття в Україні.
Нині розробляється проект будівництва заводу, над яким працює ТзОВ “Атлант-Проект”. Розробники запевняють: завод буде екологічно чистим, бо жодних хімічних процесів там не відбуватиметься. Та й на гаманець мешканців Рівного його будівництво не вплине.
— Тарифи на вивезення сміття встановлює міськвиконком. Будівництво заводу ніяк не може відбитися на рівнянах і на вартості тарифів, тому що його здійснює інша фірма “Укрекоіндустрія”. Ці фірми не пов’язані, а тому на тарифи це ніяк не впливатиме, — наголосив директор ТзОВ “Санком-Рівне” Святослав ЄВТУШЕНКО.
Коли саме запрацює підприємство інвестори — фірма “Санком” — точно говорити не беруться. Кажуть, вже в середині квітня планували почати роботи, але довелося відкласти на травень через паперові справі. Сподіваються, що їх вдасться владнати вчасно і вже до 1 липня отримають дозвіл на будівельні роботи, а у кінці лютого 2012 року — повністю завершать проект. За рівненським заводом, сподіваються інвестори, будуть й інші — по всій Україні.
Завод обслуговуватиме Рівне. Втім, переконаний співвласник фірми “Санком” Сергій ЕСТРЕМСЬКИЙ, якщо підприємство вийде на реальні потужності, то цілком можливо перероблятиме й сміття Ковеля, Луцька та Новограда-Волинського.
До теми:
Сміттєпереробний запрацює через рік?
Місто майже домовилося про сміттєпереробний завод
Нині розробляється проект будівництва заводу, над яким працює ТзОВ “Атлант-Проект”. Розробники запевняють: завод буде екологічно чистим, бо жодних хімічних процесів там не відбуватиметься. Та й на гаманець мешканців Рівного його будівництво не вплине.
— Тарифи на вивезення сміття встановлює міськвиконком. Будівництво заводу ніяк не може відбитися на рівнянах і на вартості тарифів, тому що його здійснює інша фірма “Укрекоіндустрія”. Ці фірми не пов’язані, а тому на тарифи це ніяк не впливатиме, — наголосив директор ТзОВ “Санком-Рівне” Святослав ЄВТУШЕНКО.
Коли саме запрацює підприємство інвестори — фірма “Санком” — точно говорити не беруться. Кажуть, вже в середині квітня планували почати роботи, але довелося відкласти на травень через паперові справі. Сподіваються, що їх вдасться владнати вчасно і вже до 1 липня отримають дозвіл на будівельні роботи, а у кінці лютого 2012 року — повністю завершать проект. За рівненським заводом, сподіваються інвестори, будуть й інші — по всій Україні.
Завод обслуговуватиме Рівне. Втім, переконаний співвласник фірми “Санком” Сергій ЕСТРЕМСЬКИЙ, якщо підприємство вийде на реальні потужності, то цілком можливо перероблятиме й сміття Ковеля, Луцька та Новограда-Волинського.
До теми:
Сміттєпереробний запрацює через рік?
Місто майже домовилося про сміттєпереробний завод
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Категорія: Новини > Новини Рівного
Автор: Ірина НИЧИПОРУК Коментарів: 5Переглядів: 4417Інші статті рубрики:
Світло зі сміття: Біогазова станція на полігоні Рівного виробляє електрику
![](/images/articles/2/small/1721996875.jpg)
На сміттєзвалювальному полігоні Рівного протягом багатьох років успішно працює біогазова станція, яка виробляє електроенергію. Свою роботу вона почала ще у 2017 році.
переглядів: 235
На Рівненщині викрили двох чоловіків на крадіжках
![](/images/articles/2/small/1722000095.jpg)
Поліцейські Дубенського та Рівненського районів викрили жителів на крадіжках.
переглядів: 227
Унаслідок ДТП у Вараському районі тяжко травмувався водій фургона
![](/images/articles/2/small/1721998863.jpg)
Автопригода сталася у п'ятницю, 26 липня, близько 08:50 між населеними пунктами Суховоля та Заболоття.
переглядів: 275
На Рівненщині затримали озброєного браконьєра
![](/images/articles/2/small/1721994077.jpg)
Як повідомляє Рівненський рибоохоронний патруль, інцидент стався 26 липня 2024 року о 00:30 на річці Путилівка поблизу села Мочулки (водойма «Червона калина»).
переглядів: 260