Будівництво сміттєпереробних заводів можуть перекласти на плечі городян
На п'ятий полігон привозять дві третини усього київського сміття. Полігон кілька разів закривали, бо сміттєвий фільтрат постійно просочується у ґрунт і воду й отруює життя сусідніх сіл. Це при тому, що він єдиний із семи сотень українських звалищ, який збудовано з дотриманням усіх норм.
Жителі Креничів уже втомилися протестувати проти відходів і смороду. І навіть з водою змирилися. Хоча вона то прозора, то жовта.
"Люди п'ють. А ми не п'ємо. Вода погана. Це страшне діло – така гора сміття. І всі везуть туди, все роблять", - скаржиться сусідка звалища Ольга Чорна.
Гору, може, й залишать. Але возити на неї сміття комунальникам можуть заборонити вже за чотири роки. Лише на заводи з утилізації сміття. Нині в Україні такий один - "Енергія". Тут спалюють двадцять відсотків столичного непотребу.
Проте для екологів і ця технологія вже застара, бо сміття перетворюється в дим і попіл. А можна робити будматеріали. Щоправда, для цього мотлох треба сортувати руками на харчовий і пластиково-скляний. Водій, який забирає контейнери, впевнений, що кияни вже звикли викидати сміття у різні баки.
Та це не зовсім так. У контейнерах для роздільного мотлоху і булки, і пляшки. У пана Юрія два сміттєвих відра. Ось зараз помиї виніс. Каже, що такий свідомий він тут один.
"Пляшки – в один кульочок, відходи – в другий кульочок. А так, взагалі, хто що приніс, то й кинув", - говорить чоловік.
Та навіть якщо кияни привчаться сортувати мотлох, закрити звалища за чотири роки нереально. Це визнають навіть екологи, які антисміттєвий закон вважають своєю перемогою. Для інвесторів цей бізнес невигідний. Їх спробують принадити.
"Такий завод в більшому чи меншому обсязі повинен бути у кожному місті. Якщо для цього будуть створені бізнес-умови, то люди з грошима знайдуться. Якщо не в нас, то з-за кордону", - переконаний еколог Віктор Ржоткевич.
Бізнес-умови – це збільшена цифра у вашій комунальній платіжці. Власне, українців ставлять перед вибором – дорогі сміттєві заводи чи звалища. Екологи просять не протестувати проти переробки. Бо від заводів запах куди приємніший, ніж від полігонів.
До теми:
Будівництво Рівненського сміттєпереробного заводу завершено [+Фото]
У Рівному бомжі працюють краще за сміттєсортувальний завод
Український короткометражний фільм підкорюватиме ще один фестиваль

Триває переможний рейс "Нічного швидкого".
переглядів: 845
Поранили Захисника України

Протягом минулої доби, 17 квітня, було зафіксовано 17 порушень з боку збройних формувань Російської Федерації.
переглядів: 13
Вчені створили "генетичні химери" людини та мавпи

Міжнародна група дослідників поєднала людські стовбурові клітини з ембріонами макак і спостерігала за їхнім виживанням та розмноженням.
переглядів: 78
Інфекціоністка розповіла, кому не варто вакцинуватися AstraZeneca

Опублікували два наукових дослідження, що встановлюють причинно-наслідковий зв’язок між вакциною AstraZeneca COVID-19 і важкими тромботичними ускладненнями.
переглядів: 93
Ляшко назвав умову, за якої від COVID-19 вакцинуватимуть усіх охочих

Вакцинація від коронавірусу всіх охочих українців може початися лише, коли держава матиме щонайменше 1 млн доз ін'єкцій.
переглядів: 76
Байден засудив дії російської влади щодо Навального

Президент США Джо Байден на тлі повідомлень про погіршення стану здоров’я Олексія Навального в ув’язненні та можливі критичні наслідки через голодування опозиційного політика засудив російську владу.
переглядів: 87
Укрзалізниця запускає додаткові потяги на великодні свята

Укрзалізниця спеціально до Великодня призначила додаткові поїзди на Закарпаття
переглядів: 425
НБУ: яким буде обмінний курс найближчим часом

Національний банк України проводить незалежну від уряду політику і твердо дотримується власних певних показників.
переглядів: 204
В Україні зафіксували смерть після вакцинації AstraZeneca

63-річний львів'янин, який напередодні отримав щеплення вакциною Covishield, помер учора, 16 квітня.
переглядів: 204
Сьогодні в Україні відзначають День довкілля

Сьогодні, 17 квітня, відзначають День довкілля. Громадські організації проводять екологічні заходи - очищення водних джерел, заповідних об'єктів, озеленення територій, просвітницькі акції тощо.
переглядів: 213