Будівництво сміттєпереробних заводів можуть перекласти на плечі городян
На п'ятий полігон привозять дві третини усього київського сміття. Полігон кілька разів закривали, бо сміттєвий фільтрат постійно просочується у ґрунт і воду й отруює життя сусідніх сіл. Це при тому, що він єдиний із семи сотень українських звалищ, який збудовано з дотриманням усіх норм.
Жителі Креничів уже втомилися протестувати проти відходів і смороду. І навіть з водою змирилися. Хоча вона то прозора, то жовта.
"Люди п'ють. А ми не п'ємо. Вода погана. Це страшне діло – така гора сміття. І всі везуть туди, все роблять", - скаржиться сусідка звалища Ольга Чорна.
Гору, може, й залишать. Але возити на неї сміття комунальникам можуть заборонити вже за чотири роки. Лише на заводи з утилізації сміття. Нині в Україні такий один - "Енергія". Тут спалюють двадцять відсотків столичного непотребу.
Проте для екологів і ця технологія вже застара, бо сміття перетворюється в дим і попіл. А можна робити будматеріали. Щоправда, для цього мотлох треба сортувати руками на харчовий і пластиково-скляний. Водій, який забирає контейнери, впевнений, що кияни вже звикли викидати сміття у різні баки.
Та це не зовсім так. У контейнерах для роздільного мотлоху і булки, і пляшки. У пана Юрія два сміттєвих відра. Ось зараз помиї виніс. Каже, що такий свідомий він тут один.
"Пляшки – в один кульочок, відходи – в другий кульочок. А так, взагалі, хто що приніс, то й кинув", - говорить чоловік.
Та навіть якщо кияни привчаться сортувати мотлох, закрити звалища за чотири роки нереально. Це визнають навіть екологи, які антисміттєвий закон вважають своєю перемогою. Для інвесторів цей бізнес невигідний. Їх спробують принадити.
"Такий завод в більшому чи меншому обсязі повинен бути у кожному місті. Якщо для цього будуть створені бізнес-умови, то люди з грошима знайдуться. Якщо не в нас, то з-за кордону", - переконаний еколог Віктор Ржоткевич.
Бізнес-умови – це збільшена цифра у вашій комунальній платіжці. Власне, українців ставлять перед вибором – дорогі сміттєві заводи чи звалища. Екологи просять не протестувати проти переробки. Бо від заводів запах куди приємніший, ніж від полігонів.
До теми:
Будівництво Рівненського сміттєпереробного заводу завершено [+Фото]
У Рівному бомжі працюють краще за сміттєсортувальний завод

Зеленський підписав закон, що дозволить українцям мати кілька паспортів

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який вводить інститут множинного громадянства в Україні. Про це глава держави повідомив у своїх соціальних мережах, що відкриває нові перспективи для мільйонів українців, які проживають за кордоном, та представників інших народів, що пов'язали свою долю з Україною.
переглядів: 70
Уряд Шмигаля йде у відставку: Прем'єр-міністр подав заяву про відставку після рекордних п'яти років на посаді

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подав до Верховної Ради прохання про відставку з посади. Про це він особисто повідомив у соціальних мережах, додавши фото своєї заяви.
переглядів: 129
Воєнний стан та мобілізацію подовжено до листопада 2025 року

Верховна Рада України схвалила чергове продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації на території країни. Законопроєкти підтримала значна більшість народних депутатів, що свідчить про консолідовану позицію парламенту в умовах повномасштабної війни.
переглядів: 154
Головні новини та події за ніч: обстріли, заяви Трампа та санкції проти Росії

Ніч на 15 липня виявилася неспокійною як для України, так і для самої Росії. Обстріли, поранені, дим над стратегічним заводом і гучні політичні заяви — усе це стало частиною нічних подій.
переглядів: 185
Які продукти найбільше подорожчали в Україні

У червні 2025 року темпи зростання споживчих цін в Україні сповільнилися, проте харчова інфляція продовжує набирати обертів.
переглядів: 381
Реклама