Такі люди завжди у центрі уваги громадськості. Навколо їхнього імені завжди багато як пліток, так і реальних історій. І тепер, коли генерал Француз обіймає посаду голови Волинської облдержадміністрації, інтерес до його особи в нашій області не вщухає. Підтвердження цьому — нова хвиля неофіційної інформації, яка днями докотилася із сусіднього Луцька до наших земляків. Зокрема, йдеться про те, що Анатолій Француз, начебто, залишає посаду голови Волинської облдержадміністрації і йде на підвищення до Києва.
Серед майбутніх посад, які, начебто, готують для генерала у Києві, називають одну з керівних посад у Міністерстві внутрішніх справ, а також керівне крісло одного з департаментів Державної податкової адміністрації.
У Рівному про пана Анатолія, певно, значно кращої думки, ніж у Луцьку, тому і на київські посади більш щедрі. Оскільки за “рівненськими” чутками, у Кабміні вже готовий наказ про призначення його держсекретарем Міністерства з надзвичайних ситуацій. Ось так!
Приводом для лютневої хвилі “пліток про генерала”, очевидно стала його відпустка, яку пан Анатолій проводив за межами Волині. Власне, це і не дивно, адже коли посадова особа такого масштабу йде у відпустку, завжди виникають чутки про переведення на інше місце роботи. Згадайте хоча б останню історію з головою Рівненської облдержадміністрації Миколою Сорокою. Варто було нашому голові піти у відпустку, як “злі язики” призначили пана Миколу на “київську посаду”.
Та несподівано Анатолій Француз завдав нищівного удару по плітках та тих, хто їх поширює, коли днями з’явився на робочому місці — за інформацією волинських ЗМІ, він зустрічався із народним депутатом Леонідом Кравчуком, який з офіційним візитом перебував у Луцьку.
Журналісти, звісно, одразу ж поцікавилися, чи означає це закінчення відпустки? Однак пан Француз від коментарів відмовився. Не наважуються коментувати ситуацію і заступники та підлеглі керівника волинського “білого дому”.
Дещо прояснив ситуацію заступник голови Волинської облдержадміністрації Степан Родич. Саме він повідомив одній із місцевих газет, що Анатолій Француз не збирається “пересідати” у “вище” крісло, адже на Волині у нього багато основної роботи — наведення порядку.
Тим часом, інформатори вважають, що чиновники, яких “пересадив” до Луцька Анатолій Француз, наразі почуваються не зовсім затишно, а деякі з них уже почали підшуковувати собі нові керівні крісла. Не обминуло це і колишнього рівнянина Степана Родича. Подейкують, що він має певні види на Волинську держтелерадіокомпанію.
Хвиля чуток про кадрові пертурбації не обминула і коридори міської влади Луцька. Серед претендентів на умовно “вакантне” крісло генерала Француза, за даними луцьких видань — міський голова Луцька Антон Кривицький.
На Француза чекає столиця?
Нетривале перебування Анатолія Француза на посаді начальника УМВС України у нашій області ми, безумовно, пам'ятатимемо ще довго. Річ навіть не у новаціях, запроваджених паном генералом. Головне, мабуть, в його постаті. В його харизмі. Це яскрава особистість, яких так бракує нині не лише у таких містах як Рівне чи Луцьк, а й в столиці.

