У 2025 році в межах інвестиційної програми ПрАТ «Рівнеобленерго» на Рівненщині встановили 1809 багатотарифних лічильників електроенергії з дистанційною передачею даних. Проєкт реалізували у місті Рівне та на території Сарненського району.
Йдеться про прилади «зонного» обліку, які дозволяють платити за нічне споживання електроенергії за тарифом, удвічі нижчим за денний. Це стимулює раціональне використання електроприладів і допомагає домогосподарствам економити.
Ще одна перевага, як повідомляє Рівнеобленегро – автоматизована передача показників. Дані надходять без участі споживача, що мінімізує людський фактор, усуває потребу щомісячної подачі показів і забезпечує коректне формування рахунків за фактичне споживання.
Загалом із 2017 року в межах щорічних інвестпрограм, затверджених регулятором, багатотарифні лічильники встановили вже понад 77,5 тисячі побутових споживачів області. У компанії зазначають, що це важливий крок до цифровізації обліку, прозорих розрахунків і розвитку «розумного» енергоспоживання в регіоні.
Читайте також: світло не подорожчає – які тарифи діятимуть узимку для українців.


